Genialny patent na czyszczenie blatów kuchennych! Ten produkt za kilka złotych czyni cuda

Blaty kuchenne to miejsce, które najczęściej służy nam do przygotowywania posiłków, dlatego dbanie o ich czystość jest bardzo ważne. Zamiast sklepowych detergentów, do ich czyszczenia możemy użyć także domowych produktów.

Regularne dbanie o czystość w kuchni to bardzo istotna kwestia. To miejsce, w którym niejednokrotnie przygotowujemy, ale również konsumujemy posiłki. Do czyszczenia poszczególnych elementów kuchennego wyposażenia zazwyczaj używamy sklepowych detergentów, jednak domowe produkty również mogą okazać się bardzo przydatne, na przykład do mycia blatów. 

Umyj tym blat kuchenny, a efekty cię zaskoczą. Banalny sposób 

O czym mowa? Oczywiście o occie, który oprócz zastosowań gastronomicznych możemy wykorzystać do czyszczenia różnych powierzchni, a kosztuje jedynie 4-5 zł. Wystarczy, że na ściereczkę zaaplikujemy 2-3 łyżeczki octu, a następnie przetrzemy nią cały blat kuchenny. Produkt można również przelać do spryskiwacza po płynie do szyb, rozcieńczyć z wodą lub wcześniej pozbyć się jego uciążliwego zapachu. 

Pasta do mycia z domowych produktów. Wystarczy kilka złotych

Do przygotowania domowego detergentu do czyszczenia blatu będziemy potrzebować jedynie soku z cytryny oraz sody oczyszczonej. Oba produkty należy zmieszać ze sobą w proporcjach mniej więcej 1:2 w taki sposób, aby uzyskać gęstą pastę. Powstałym roztworem bez obaw wyczyścimy tłuste plamy na blacie czy stole kuchennym. 

Domowy płyn do czyszczenia blatu. Połączenie wszystkich produktów

Ostatnim proponowanym sposobem czyszczenia blatów kuchennych jest przygotowanie domowego płynu. Do miski wlewamy około 1/3 szklanki soku z cytryny, 1/2 szklanki octu oraz wody (zwykłej lub destylowanej). Po wymieszaniu wszystkich składników nasz płyn jest gotowy. Jeśli jego zapach jest bardzo uciążliwy, do całości warto dodać ulubiony olejek zapachowy. Teraz należy jedynie przelać przygotowany środek do odpowiedniego dozownika i rozpocząć kuchenne porządki. 

Więcej o: