Jak wyczyścić kostkę brukową bez wysiłku? Te proste sposoby warto znać. Usuną plamy, mech i chwasty

Jeśli chcesz utrzymać piękny wygląd np. podjazdu czy ścieżki koło domu, zadbaj o regularne czyszczenie kostki brukowej. Z czasem mogą pojawić się na niej nieestetyczne plamy lub inne ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Jak sobie z nimi radzić?

Kostka brukowa to jeden z najpopularniejszych materiałów służących do tworzenia podjazdów czy opasek wokół domu. Ludzie chętnie ją wybierają, z uwagi na trwałość oraz wygląd komponujący się z resztą ogrodu. Warto więc zadbać o systematyczną i świadomą pielęgnację, tak by kostka zachwycała wyglądem, a nie szpeciła.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Mycie kostki brukowej. Mechaniczny sposób da natychmiastowe efekty

Powierzchnia kostki brukowej z czasem pod wpływem wielu czynników atmosferycznych, takich jak: słońce, deszcz oraz wiatr ulega zabrudzeniom. Regularne usuwanie mchu oraz systematyczne uzupełnianie szczelin znajdujących się pomiędzy kostkami pozwoli zachować jej perfekcyjny wygląd i kształt na dłużej. Wystarczy, że będziesz pamiętał o tej czynności przed i zaraz po sezonie zimowym. Warto więc zainwestować w szczotkę do czyszczenia kostki brukowej, która skutecznie usunie wszelkie zabrudzenia takie jak: błoto, mech czy piasek mechanicznie. Produkty te zazwyczaj wykonane są z hartowanego metalu. Materiał ten, dzięki swojej specyfice dociera do nawet największych zakamarków.

Jak wyczyścić kostkę brukową domowymi sposobami? Sięgnij po sprawdzone i łatwodostępne metody

Domowe sposoby to bezpieczne i naturalne alternatywy, po które sięga coraz więcej osób. Nic dziwnego, w końcu działaniem dorównują drogim specyfikom. Do pielęgnacji kostki brukowej oraz pozbywaniu się uciążliwych zabrudzeń z jej powierzchni, niezawodne okazują się takie produkty jak soda oczyszczona, ocet, płyn do mycia naczyń, a nawet ulubiony napój wielu osób, czyli coca-cola.

  • Soda oczyszczona, dzięki swoim właściwościom, które przyczyniają się do rozpuszczania nawet najcięższych zabrudzeń, usunie uporczywe plamy z kostki brukowej. Działa również na chwasty i mech. Wystarczy nanieść na brudne obszary roztwór powstały z tego produktu za pomocą szczoteczki. Po chwili zmyj całość zimną wodą.
  • Ocet to kolejny produkt to walki z zabrudzeniami, chwastami czy mchem na kostce brukowej. To łatwodostępne rozwiązanie jest banalne, w wykonaniu. Wystarczy spryskać powierzchnię roztworem octu z wodą w proporcji 2 do 1.
  • Płyn do mycia naczyń to najlepsza metoda na pozbycie się tłustych plam. Jego właściwości rozpuszczające tłuszcze poradzą sobie z olejem czy smarem. Wystarczy przy użyciu szczoteczki wymyć nim zabrudzoną powierzchnię kostki brukowej.
  • Coca-cola to niezawodny produkt w przypadku usuwania uporczywych, tłustych zabrudzeń, ale również rdzy. Użycie jest wyjątkowo proste. Wystarczy, że polejesz kostkę brukową napojem, pozostawisz na noc, a następnego dnia umyjesz np. podjazd wodą.
Więcej o: