Niezawodny i ekologiczny oprysk na chwasty. Kosztuje grosze i bez trudu wykonasz go w domu

Chwasty to zmora każdego miłośnika pięknego ogrodu. Potrafią rosnąć wszędzie, a ich usuwanie bywa męczące i czasochłonne. Na szczęście za pomocą produktów, które znajdziesz w kuchni, możesz wykonać ekologiczny i skuteczny oprysk na chwasty.

Pozbywanie się chwastów z ogrodu to często nużące zajęcie, które trzeba wykonywać regularnie. Popularne środki do ich zwalczania często mają chemiczny skład. Jeśli zależy ci na ekologicznych rozwiązaniach do twojego ogrodu, w walce z chwastami pomogą ci te domowe sposoby. 

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Skuteczny oprysk na chwasty. Zrobisz go z dwóch składników.

Nie od dziś wiadomo, że ocet przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z gotowaniem. To uniwersalny i ekologiczny środek czyszczący, który wykorzystasz również w ogrodzie. Do pryskania chwastów przygotuj roztwór z octu i wody w proporcjach 2:1 i obficie spryskaj nim chwasty. Zrób to w dzień bezwietrzny, suchy i słoneczny, gdy temperatura będzie wyższa niż 15°C. W przeciągu trzech dni niechciane rośliny powinny zwiędnąć. Dla najlepszego rezultatu pryskaj chwasty raz w tygodniu. Za każdym razem będzie odrastało ich coraz mniej. Jeśli zależy ci na mocniejszym efekcie, do wody możesz również dodać soli.

Z chwastami w kostce brukowej poradzisz sobie dzięki sodzie

Kolejnym produktem uniwersalnym, który znajdziesz w kuchni, jest soda oczyszczona. Z jej pomocą pozbędziesz się chwastów, które wyrastają z niewielkich szczelin — chociażby spomiędzy kostki brukowej. Wystarczy, że wysypiesz ją na niechciane roślinki. 

Kiedy najlepiej rozpocząć batalię z chwastami?

Zarówno sposób z octem jak i sodą oczyszczoną najlepiej stosować wczesną wiosną, gdy chwasty jeszcze nie kwitną. Dzięki temu pozbędziemy się problemu w zalążku, zanim rozsieje się na cały nasz ogród. Ponadto młode chwasty są mniej odporne niż te starsze i łatwiej się ich pozbyć domowymi sposobami.

Więcej o: