Pijana 13-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Miała 1,2 promila. Kierowca nie udzielił jej pomocy

Wypadek z udziałem pieszego w Morawicy, woj. świętokrzyskie. Kierowca osobówki potrącił samochodem 13-latkę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia nie udzieliwszy jej wcześniej pomocy. Zaskoczenie budzi fakt, że dziewczynka była pod wpływem alkoholu. Na miejsce wezwano odpowiednie służby.

W sobotę 27 sierpnia około godziny 20:40 doszło do groźnego wypadku na jednym z przejść dla pieszych w Morawicy (woj. świętokrzyskie, pow. kielecki, krajowa trasa nr 73). Z pierwszych ustaleń wynika, że kierowca osobówki wyprzedzał inne auto przed przejściem dla pieszych i potrącił przechodzącą przez jezdnię trzynastolatkę, która, jak się później okazało, miała 1,2 promila alkoholu we krwi.

Zobacz wideo Jastrzębie-Zdrój. Wyprzedzał na przejściu, prawie potrącił dwie osoby

Kierowca samochodu osobowego nie udzielił poszkodowanej pomocy

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy wcześniej poszkodowanej pomocy. Na miejsce wezwano karetkę i policję, a dziewczynkę z urazem nogi i ogólnymi potłuczeniami przewieziono do szpitala dziecięcego. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia i pojazdu, którym się poruszał, a także próbuje ustalić, skąd nastolatka miała alkohol i z kim mogła go wcześniej spożyć. O sprawie najprawdopodobniej zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Osoby posiadające informacje dotyczące okoliczności zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Kielcach.

Marzena Rogalska pokazała zdjęcie sprzed 10 lat. Fanki: 'Zdecydowanie teraz dużo młodziej' (zdjęcie ilustracyjne)Marzena Rogalska robi wrażenie. Fani: cudownie wyglądasz!

Przyczyny i skutki picia alkoholu wśród młodzieży

Picie alkoholu w wieku nastoletnim może nieść za sobą poważne konsekwencje, które przełożą się na całe dorosłe życie. Może prowadzić do powstawania lęków, uzależnień i innych zmian emocjonalnych. Dzieci sięgają po używki najczęściej po to, by wyrazić swój bunt wobec świata, z ciekawości i dlatego, że uważają, że mogą się dzięki niemu lepiej poczuć. Nie można ignorować zmian zauważonych w zachowaniu dziecka. Zawsze warto z nim porozmawiać i zaproponować swoją pomoc.

Zespół Mayera-Rokitansky'ego-Küstera-Hausera to wrodzony brak lub niedorozwój macicy i pochwySkąd się pani wzięła? Matka mnie urodziła! Życie bez pestki to nie koniec świata

Jesteś świadkiem wypadku? Zadzwoń po ten numer

Jeśli jesteś świadkiem wypadku, możesz zgłosić zdarzenie dzwoniąc pod 112. To ujednolicony numer, który działa na terenie całej Unii Europejskiej. Należy mówić wyraźnie i przekazać jak największą liczbę informacji. 

  1. Przekazanie, co dokładnie się stało
  2. Jak najdokładniejsze opisanie lokalizacji zdarzenia
  3. Przekazanie informacji, ile osób wymaga pomocy
  4. Opisanie stanu poszkodowanych
  5. Poinformowanie, jakie podejmujemy działania i czy są inni świadkowie, którzy udzielają pomocy poszkodowanym
  6. Przekazanie naszych danych
Więcej o: