Trzy najbardziej tchórzliwe znaki zodiaku. Wolą nie podejmować ryzyka, aby uniknąć zranienia

Nie lubisz wychodzić ze swojej strefy komfortu i unikasz nowych wyzwań? Zapewne jesteś jednym z trzech znaków zodiaku uważanym za najbardziej tchórzliwe.

Odwaga z pewnością nie należy do mocnych stron tych znaków zodiaku. Unikają konfrontacji, nie afiszują się ze swoim zdaniem i dopasowują się zazwyczaj do większości. Przyczyna tkwi w ich tchórzliwym charakterze, a jak się okazuje, data urodzenia ma na niego bardzo istotny wpływ. 

Zobacz wideo Wrażliwość to wada czy zaleta? Julia Żugaj o swoim charakterze

Waga nie lubi być za nic odpowiedzialna. Boi się związanego z tym ryzyka 

Zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym Wagi wolą się dostosować. Pytane o zdanie przytakują zatem do opinii większości nawet jeśli myślą inaczej. Nie wychylają się ze swoją opinią, gdyż nie chcą później ponosić ewentualnej odpowiedzialności. Sprawia to, że ciężko im się rozwijać, ale też wyróżnić się z tłumu, chociażby w życiu zawodowym

Rak nie ma nic przeciwko, gdy to inni podejmują za niego decyzje 

Raki nie lubią zmian i unikają ich za wszelką cenę. Ryzyko i nowe wyzwania na każdej płaszczyźnie życiowej podejmują jedynie wtedy, gdy nie mają innego wyjścia. Wówczas nie mają problemu, jeśli to inna osoba zadecyduje za nich. Nie są osobami, które chętnie przejmują inicjatywę. Wolą trzymać się raczej w cieniu i decydujący głos pozostawić innym. 

Panna jest bardzo zorganizowana i nie lubi, gdy coś burzy jej porządek 

Żaden znak zodiaku nie jest tak dobrze zorganizowany jak Panna, a jednocześnie przy tym tchórzliwy. Nowe i nieprzewidziane sytuacje często ją paraliżują. Wolą postępować według sprawdzonych i bezpiecznych schematów, niż podejmować ryzyko. W życiu prywatnym również nie są zbyt wylewne i zdarza się, że ukrywają swoje prawdziwe uczucia w obawie przed zranieniem. 

Więcej o: