Masz to w domu. Dodaj do prania, a ubrania zachowają piękny kolor

Podczas regularnego prania czarnych ubrań często zdarza się, że z czasem tracą one swój naturalny kolor. Jeden z domowych produktów sprawi, że tkaniny na dłużej zachowają pierwotną barwę.

Pranie nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Szczególnie wtedy, kiedy z czasem ulubione spodnie czy bluzki tracą swoje ciemne barwy. Na rynku możemy kupić wiele chemicznych preparatów utrwalających kolory ubrań, jednak mało kto wie, że jeden z tych domowych produktów również może pomóc w zachowaniu intensywnych i pięknych odcieni. 

Herbata idealnie sprawdzi się podczas prania ciemnych ubrań. Prosty i łatwy sposób 

Ciemne ubrania mają tendencję do stopniowego tracenia swojego koloru. Niespodziewanym produktem, który pomoże jak najdłużej zachować takie odcienie jest herbata. Jej właściwości sprawią, że zadziała ona jak naturalny barwnik. 

Wystarczy, że do małej filiżanki wsypiemy dwie duże łyżki liściastej herbaty, całość zalejemy gorącą wodą, a następnie odczekamy kilkanaście minut, aż cały wywar ostygnie. Teraz należy jedynie wlać do pojemnika w pralce i ustawić program prania, a ciemne ubrania na dłużej zachowają pierwotną barwę.

Pieprz świetnym sposobem na utrwalenie ciemnych kolorów. Efekty cię zaskoczą

Innym sposobem na zachowanie pięknego koloru ciemnych ubrań jest użycie popularnej przyprawy domowej, czyli pieprzu. Do bębna pralki wsypujemy czubatą łyżeczkę grubo zmielonego pieprzu, po czym dodajemy środek piorący. Metoda zadziała najlepiej przy niskiej temperaturze prania. Drobne cząsteczki przyprawy sprawią, że pozostałości po detergentach zostaną usunięte, a ubrania zachowają swój intensywny kolor. Podczas prania pieprz zostanie spłukany z wodą, dlatego nie należy martwić się o potencjalne zabrudzenia. 

Więcej o: