"Zamiast dzieci ludzie wolą mieć psy, koty". Papież Franciszek apeluje do rodzin i zakonnic

Podczas piątkowej audiencji w Watykanie papież Franciszek ponownie nagłaśniał problem niżu demograficznego, jaki mamy w Europie. Odniósł się również do osób, które zamiast dzieci wolą mieć psy i koty.

W piątek papież Franciszek udzielił audiencji dla sióstr ze zgromadzenia kanosjanek. Po raz kolejny mówił o "zimie demograficznej", jak nazywa spadek urodzeń w Europie, oraz wspomniał o ludziach, którzy zamiast dzieci wolą mieć psy i koty.

Zobacz wideo Gowin: Mam nadzieję, że stanowisko Stolicy Apostolskiej ws. wojny w Ukrainie ulegnie zmianie

Papież Franciszek uderza w "Zaprogramowane" uczucia do zwierząt

Papież Franciszek po raz kolejny nagłośnił problem niżu demograficznego w Europie. Odniósł się również do osób, które zamiast dzieci wolą mieć zwierzęta. Ich uczucia nazwał "zaprogramowanymi" oraz "bez problemu". Dodał również, że w razie bólu, zawsze można skorzystać z usług weterynarza. 

Zamiast dzieci ludzie wolą mieć psy, koty, co jest trochę zaprogramowanym uczuciem; ja programuję uczucie, daję sobie uczucie bez problemu. A jeśli jest ból? Cóż, jest lekarz weterynarii, który interweniuje i kropka

- czytamy na fakt.pl.

Papież Franciszek do zakonnic: "Proszę, pomagajcie rodzinom mieć dzieci". 

Papież duży nacisk kładł na problem z coraz mniejszą liczbą narodzin w Europie. Stwierdził, że to problem zarówno ludzki jak i patriotyczny. Zwrócił się do sióstr: 

Proszę, pomagajcie rodzinom mieć dzieci.

Papież Franciszek radzi, co robić, aby zwalczyć pokusę do obgadywania

Podczas piątkowej audiencji ostrzegał je również, że we wspólnotach jest coraz większa pokusa do plotkowania i narzekania, co "źle robi". Zaproponował sposób, dzięki któremu można pokonać tę pokusę:

Jeśli masz pokusę, by odgadywać, ugryź się w język, spuchnie ci i nie będziesz mogła mówić

- poradził.

Więcej o: