Wsyp do prania łyżeczkę pieprzu. Możesz sporo zaoszczędzić, a efekty cię zachwycą

Co się stanie, jeśli dodasz łyżeczkę pieprzu do swojego prania? Jeśli jeszcze nie znasz tego genialnego triku, lepiej szybko nadrób zaległości. Pieprz to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, jednak okazuje się, że oprócz doprawiania potraw, ma również inne, wręcz zaskakujące zastosowanie.
Zobacz wideo 5 sposobów na otwarcie butelki z kapslem

Często wraz z upływem lat zauważamy, że kolory ubrań stają się mniej intensywne. Szczególnie widoczne jest to na ciemnej oraz czarnej odzieży. Zwykle głównym powodem utraty barwnika jest nieodpowiedni sposób prania. Nieodpowiedni detergent lub temperatura wody sprawiają, że ubrania tracą swój kolor, co negatywnie odbija się na budżecie, gdyż trzeba je częściej wymieniać. O ciemną odzież można dodatkowo zadbać domowymi sposobami, które kosztują niewiele, a dają świetne efekty.

Skorupka z jajekWrzuć do garnka i zagotuj. Skorupka z jajek odejdzie bez problemu

Nietypowe zastosowanie czarnego pieprzu. Wsyp go do pralki i zadbaj o kolory swoich ubrań

Jeden z takich trików polega na wykorzystaniu czarnego pieprzu, który niemal każdy z nas ma w swojej kuchennej szafce. Wystarczy wsypać do bębna pralki łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu, a następnie umieścić w nim daną partię ciemnych ubrań. Pieprz połączy się ze środkiem piorącym i zbierze nadmiar, który często odpowiedzialny jest za ich blaknięcie. Po praniu wystarczy strzepnąć ewentualne resztki pieprzu z ubrań, jednak większość zostanie usunięta podczas płukania. Nie trzeba również martwić się o zapach, gdyż płyn do płukania zupełnie go zamaskuje.

Zakupy. Zawsze pierz ubrania po przyniesieniu ich do domuCzy trzeba prać nowe ubrania po zakupie? Dużo osób popełnia ten błąd

Innym patentem na zapobieganie blaknięciu ubrań jest wykorzystanie do prania kawy. W tym przypadku wystarczy wlać do dozownika na detergent lub do bębna pralki szklankę mocnej kawy bez fusów i wstawić pranie. Kawa zapobiegnie blaknięciu ubrań, działając niczym naturalny barwnik. Ważne jednak, by pamiętać, że ten trik można stosować tylko i wyłącznie do czarnych lub bardzo ciemnych rzeczy. 

Więcej o: