Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Te triki są banalne, skuteczne i ekologiczne

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu by nie został po nich żaden ślad? To prawdziwa zmora każdej pani domu. Są nieestetyczne i trudne do usunięcia. Na szczęście istnieje kilka trików, które ułatwią nam sprzątanie.

W kuchni zawsze dużo się dzieje, dlatego często musimy w niej sprzątać. Plamy z tłuszczu wyglądają wyjątkowo nieładnie i ciężko się ich pozbyć tradycyjnymi metodami. Z pomocą przychodzą nam na szczęście sprawdzone triki, które szybko ułatwią nam tą niezbyt lubianą czynność.

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ocet zawsze da radę

Najpopularniejszym sposobem na poradzenie sobie z tłustymi plamami na meblach kuchennych jest wykorzystanie octu. Wystarczy, że spryskamy nim zabrudzone miejsca, odczekamy kilkanaście minut i przetrzemy suchą ściereczką. Jeśli nie jesteś przekonana do pryskania mebli samym octem, możesz rozcieńczyć go z wodą i dwoma łyżkami płynu do mycia naczyń. Ocet ma przy okazji działanie odkażające oraz niweluje brzydkie zapachy, a dodatkowo jest ekologiczny i bezpieczny.

W walce z tłustymi plamami z pomocą przyjdzie soda oczyszczona

Zamiast octu możesz użyć sody oczyszczonej. Świetnie nada się nawet do czyszczenia okapu czy piekarnika. Około 4 łyżki rozpuszczamy w litrze wody i przemywamy brudne miejsca. Sodę możesz również użyć bezpośrednio na zabrudzenia. Na koniec starannie osusz meble.

Regularne sprzątanie pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu i energii

Zaschnięty, kilkudniowy tłuszcz jest zdecydowanie trudniejszy do usunięcia niż ten świeższy, dlatego warto regularnie i konsekwentnie myć zabrudzone powierzchnie. Dzięki systematycznym porządkom nasza kuchnia będzie łatwiejsza w ogarnięciu i zajmie nam to zdecydowanie mniej czasu.

Zabezpiecz szafki przed tłuszczem

Polskie przysłowie mówi, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Sprawdzi się ono również w walce z tłustymi plamami. Jeśli nie jesteś zwolenniczką regularnego sprzątania, w trakcie gotowania możesz zabezpieczyć szafki papierem śniadaniowym lub ręcznikami kuchennymi. Wystarczy, że ułożysz je wokół kuchenki, a świetnie zaabsorbują pryskający tłuszcz.

Więcej o: