Tani sposób na przesuszone włosy. Użyj tego produktu, a będą miękkie i lśniące

Suche pasma wyglądają nieestetycznie, są łamliwe i trudne do rozczesania. Zwłaszcza po sezonie urlopowym bywają zmorą każdej kobiety. W drogeriach znajdziemy wiele produktów, które mogą pomóc nam uporać się z problemem, jednak domowe metody ą niezawodne. Poznaj tani sposób na przesuszone włosy.

Okres letni nie jest łaskawy na naszych włosów. Długa ekspozycja na słońce, często także słoną wodę, piasek i wilgotne powietrze sprawia, że stają się przesuszone i zniszczone. Potrzebują solidnej dawki regeneracji i nawilżenia, by znów mogły być piękne i gładkie. Na szczęście możesz wspomóc je domowymi sposobami.

Zobacz wideo Jak prawidłowo prostować włosy, żeby się nie niszczyły?

Zacznij od wizyty u fryzjera

Zanim jednak zaczniesz, najpierw odwiedź fryzjera i podetnij zniszczone końcówki. Zniwelujesz w ten sposób problem nieestetycznych i poszarpanych pasm, które są trudne do ułożenia oraz potęgują wrażenie przesuszonej fryzury.

Udoskonal codzienną pielęgnację produktem nawilżającym

Do codziennej pielęgnacji dodaj produkt silnie nawilżający. Przy mocno przesuszonych włosach warto skorzystać z maski emolientowej, która ładnie je dociąży, wraz z dodatkiem aloesu, miodu, syropu klonowego lub z agawy. Sprawią one, że włosy zostaną odpowiednio nawilżone i zregenerowane

Olejowanie na mokro — tani sposób na przesuszone włosy

Do regularnego stosowania dobrze wprowadzić również olejowanie na podkład nawilżający. Warto wiedzieć, że samo olejowanie działa na zasadzie tworzenia bariery ochronnej, która nie przepuszcza wilgoci. Nakładając najpierw podkład nawilżający, sprawimy, że olej "zatrzyma" go w środku. Wystarczy, że w pierwszej kolejności spryskasz włosy odrobiną wody z dodatkiem miodu, aloesu lub glutka lnianego.

Domowy zabieg nawilżający, dzięki któremu twoje włosy odzyskają blask

Najpopularniejszym olejem stosowanym we włosingu jest olej kokosowy. Bardzo dobrze radzi sobie z przenikaniem do włókien włosa, poprawia jego wygląd i kondycję. Raz w tygodniu możesz zastosować go na swoich pasmach. Wystarczy, że w suche włosy delikatnie spryskasz podkładem nawilżającym, a potem dokładnie wetrzesz w nie olej kokosowy. Pozostaw na głowie na około 20 minut. Dla lepszego efektu możesz założyć czepek i czapkę lub ręcznik. Na koniec dokładnie spłucz. Jeśli olej kokosowy ci nie służy, możesz skorzystać z każdego innego, także z oliwy z oliwek.

Więcej o: