Wrzuć do pralki aspirynę i wstaw pranie. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, a efekt cię zachwyci

Aspiryna, czyli kwas acetylosalicylowy, stosowana jest przez ludzi zazwyczaj jako środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, czy przeciwgorączkowy, dlatego łatwo można ją znaleźć w wielu domach w sezonie jesiennym. Okazuje się, że może mieć również ciekawe zastosowanie jako dodatek do prania.

Aspiryna ma wiele różnych zastosowań w leczeniu, dlatego często można znaleźć ją w apteczce, gdzie czeka na sezon przeziębień. Coraz szerzej znane jest również jej użycie w pielęgnacji ciała, gdyż specyfik jest w stanie zniwelować niewielkie zmiany skórne, takie jak trądzik. Okazuje się, że może również pomóc w praniu ubrań!

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Wrzuć do prania aspirynę. Efekt cię zaskoczy!

Kwas acetylosalicylowy ma właściwości wybielające i odplamiające, dlatego może się dobrze sprawdzić jako produkt na usuwanie żółtych plam z potu, nieprzyjemnego zapachu, czy jako sposób na pozbycie się szarości z ubrań, które były wcześniej białe. Można w tym celu wykorzystać leki, których termin przydatności do spożycia już się skończył. Nie zmieni to ich działania na tkaniny. To dobry sposób na odratowanie ciuchów i zaoszczędzenie pieniędzy. Świetnie działa też na zasłony, obrusy i pościel, natomiast przed zastosowaniem warto założyć rękawice, które pomogą uniknąć potencjalnej reakcji alergicznej. Efekt odświeżenia można osiągnąć na kilka sposobów.

  1. Wrzuć około 5 tabletek aspiryny do bębna pralki i wstaw standardowo białe lub jasne pranie. Jeśli pierzesz je w niskiej temperaturze, warto najpierw pokruszyć tabletki, żeby mieć pewność, że na pewno w połączeniu z wodą się rozpuszczą. Uważaj na delikatne tkaniny. Te z jedwabiu czy nylonu mogą ulec uszkodzeniu.
  2. Przed standardowym praniem w pralce zamocz ubrania w misce z ciepłą wodą, w której wcześniej rozpuszczona została aspiryna (około 5 tabletek na 2 l wody). Warto moczyć ubrania nawet przez całą noc.

Poza odświeżeniem bieli, aspiryna może pomóc na plamy z jagód, kawy, herbaty i innych tego typu produktów spożywczych. Warto zastosować ją też jako produkt do odkamienienia pralki. Pamiętaj, by nie używać aspiryny na kolorowe ubrania, bo mogą ulec odbarwieniu.

Klaudia El DursiKlaudia El Dursi pozuje w bieliźnie i robi furorę w sieci! "Aż mam ciarki"

Co zrobić z przeterminowanymi lekarstwami? Nie wyrzucaj ich do śmieci!

Lekarstw po terminie przydatności nie można ani spożywać, ani wyrzucać do śmieci. Należy zanieść je do specjalnego kontenera, który znajduje się w aptece, przychodni lub szpitalu. Warto podczas wizyty w aptece przy okazji zapytać farmaceutę, gdzie w pobliżu można bezpiecznie oddać lekarstwa do utylizacji.

Klaudia El DursiEl Dursi z "Hotelu Paradise" błyszczy w sukni. Fani komentują "bogini"

Więcej o: