Jak się pozbyć muszek owocówek? Rozłóż w kuchni te cukierki, a problem sam zniknie

Gdy tylko zauważysz w kuchni muszki owocówki, należy od razu zacząć działać. Te małe i irytujące stworzenia, choć żyją krótko, to bardzo szybko się rozmnażają. Poznaj zatem najlepszy domowy sposób na muszki owocówki bez użycia octu.

Mają około 3 mm długości i potrafią uprzykrzyć życie szczególnie w okresie letnim. Muszki owocówki szybko się rozmnażają i przenoszą na żywność drobnoustroje. Jak zatem się pozbyć ich z kuchni i zapobiec kolejnym wizytom? Podpowiadamy.

Klaudia El Dursi El Dursi z "Hotelu Paradise" błyszczy w sukni. Fani komentują "bogini"

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Muszki owocówki — jak się pozbyć ich z kuchni? Zacznij od przeprowadzenia porządków

Aromat octu owocowego, nadpsute owoce, fermentowane produkty — wszystko to sprawia, że muszki owocówki chętnie zaglądają do naszej kuchni. W pierwszej kolejności powinniśmy zatem zacząć od przeprowadzenia gruntownych porządków i pamiętaniu o kilku prostych zasadach. Jakich? 

  1. Systematycznym wyrzucaniu śmieci, 
  2. Przechowywaniu owoców i warzyw w lodówce, 
  3. Dokładnym wycieraniu blatów i pozbywaniu się wszelkich okruszków czy innych zanieczyszczeń, 
  4. Myciu produktów spożywczych po powrocie ze sklepu. 

Domowy sposób na muszki owocówki. Wykorzystaj popularne cukierki 

Jednym z najpopularniejszych sposobów na radzenie sobie z muszkami jest ocet. Co jednak jeśli nie przepadamy za jego zapachem? Z pomocą przychodzą... miętowe landrynki. Wystarczy, że paczkę popularnych cukierków wsypiemy do małego naczynia i postawimy w kuchni. Dla jeszcze lepszego efektu warto ustawić na parapecie doniczki z miętą. 

Sposoby na wyczyszczenie deski do krojenia Jak myć deskę do krojenia? Większość osób robi to źle!

Jak się pozbyć muszek owocówek? Przygotuj prostą pułapkę

Jest także inny banalnie prosty sposób, aby pozbyć się muszek owocówek. Potrzebujemy do niego jedynie słoika, foli spożywczej, gumki recepturki i odrobiny słodkiego soku lub nadpsutego owocu. Płyn lub owoc umieszczamy w słoiku, zakrywamy go folią i zabezpieczamy gumką. Następnie robimy igłą niewielkie otwory w folii, dzięki którym zwabimy muszki do środka. Gdy zwabione zapachem wlecą do słoika, już się z takiej pułapki nie wydostaną. 

Więcej o: