Jak się pozbyć muszek owocówek? Rozłóż w kuchni te cukierki, a problem sam zniknie

Gdy tylko zauważysz w kuchni muszki owocówki, należy od razu zacząć działać. Te małe i irytujące stworzenia, choć żyją krótko, to bardzo szybko się rozmnażają. Poznaj zatem najlepszy domowy sposób na muszki owocówki bez użycia octu.

Mają około 3 mm długości i potrafią uprzykrzyć życie szczególnie w okresie letnim. Muszki owocówki szybko się rozmnażają i przenoszą na żywność drobnoustroje. Jak zatem się pozbyć ich z kuchni i zapobiec kolejnym wizytom? Podpowiadamy.

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Muszki owocówki — jak się pozbyć ich z kuchni? Zacznij od przeprowadzenia porządków

Aromat octu owocowego, nadpsute owoce, fermentowane produkty — wszystko to sprawia, że muszki owocówki chętnie zaglądają do naszej kuchni. W pierwszej kolejności powinniśmy zatem zacząć od przeprowadzenia gruntownych porządków i pamiętaniu o kilku prostych zasadach. Jakich? 

  1. Systematycznym wyrzucaniu śmieci, 
  2. Przechowywaniu owoców i warzyw w lodówce, 
  3. Dokładnym wycieraniu blatów i pozbywaniu się wszelkich okruszków czy innych zanieczyszczeń, 
  4. Myciu produktów spożywczych po powrocie ze sklepu. 

Domowy sposób na muszki owocówki. Wykorzystaj popularne cukierki 

Jednym z najpopularniejszych sposobów na radzenie sobie z muszkami jest ocet. Co jednak jeśli nie przepadamy za jego zapachem? Z pomocą przychodzą... miętowe landrynki. Wystarczy, że paczkę popularnych cukierków wsypiemy do małego naczynia i postawimy w kuchni. Dla jeszcze lepszego efektu warto ustawić na parapecie doniczki z miętą. 

Jak się pozbyć muszek owocówek? Przygotuj prostą pułapkę

Jest także inny banalnie prosty sposób, aby pozbyć się muszek owocówek. Potrzebujemy do niego jedynie słoika, foli spożywczej, gumki recepturki i odrobiny słodkiego soku lub nadpsutego owocu. Płyn lub owoc umieszczamy w słoiku, zakrywamy go folią i zabezpieczamy gumką. Następnie robimy igłą niewielkie otwory w folii, dzięki którym zwabimy muszki do środka. Gdy zwabione zapachem wlecą do słoika, już się z takiej pułapki nie wydostaną. 

Więcej o: