Jak wyczyścić fugi z brudu i pleśni? Wlej szklankę tego produktu do wody, a będą lśniły jak nowe

Jednym z miejsc najtrudniejszych do wyczyszczenia w łazience są... fugi. Pojawiająca się na nich pleśń czy brud niestety szybko stają się bardzo widoczne. W jaki sposób je wyczyścić, aby wyglądały jak nowe? Znamy kilka niezawodnych trików.

Gromadząca się w szczelinach między płytkami brud i woda, to idealne warunki do rozwoju bakterii. Czyszczenie fug warto przeprowadzać zatem regularnie, aby nie doprowadzić do powstania trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. W tym celu warto wykorzystać produkty, które większość z nas ma w domu na co dzień. 

Natasza Urbańska Natasza Urbańska odsłania plecy w sukni. "Wyglądasz jak nastolatka"

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Jak wyczyścić fugi? Domowy sposób na czystą łazienkę

Chcąc pozbyć się pleśni i brudu, polecamy mieszankę przygotowaną z 250 ml wody i 250 ml płynu do WC z chlorem. Niezbędne będzie także nałożenie gumowych rękawic ochronnych i zapewnienie odpowiedniej wentylacji w łazience. Następnie starą szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem moczymy w roztworze i czyścimy fugi. Później wystarczy przepłukać płytki wodą. 

Pleśń na fugach w łazience — jak się jej pozbyć? Niezawodne produkty, które warto mieć pod ręką

Oczywiście w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć niezawodnego octu i sody oczyszczonej. Wystarczy wymieszać 100 ml płyny z opakowaniem sody i 100 ml wody, a później rozprowadzić między szczelinami i zostawić na przynajmniej 40 minut. Na koniec zmywamy całość letnią wodą. To doskonała metoda nie tylko na pleśń, ale też kamień, rdzę czy inne suche zabrudzenia. 

Jak się pozbyć muszek owocówek? Jak się pozbyć muszek owocówek? Rozłóż w kuchni cukierki

Czym czyścić fugi w łazience? Doskonałym środkiem będzie... pasta do zębów 

Nie zawsze trzeba jednak sięgać po powyższe środki. W przypadku mniejszych zabrudzeń równie dobrze poradzi sobie pasta do zębów. Nakładamy produkt na szczoteczkę do zębów i delikatnie szorujemy fugi. Dla lepszego efektu zostawiamy następnie produkt na kilka minut i zmywamy letnią wodę. 

Więcej o: