Ten produkt za 2 zł sprawi, że pozbędziesz się plam z potu! Zaskakujące efekty

Plamy powstające z potu to niesamowicie uciążliwe zjawisko, z którym zmaga się każdy z nas. Z pomocą przychodzi jeden z domowych produktów kosztujący jednie 2 zł.

Plamy, które powstają przez nadmierną potliwość to bardzo irytujący problem. Szczególnie w letnim okresie, kiedy temperatury sięgają kilkudziesięciu stopni są one widoczne na ulubionych koszulkach czy topach. Mało kto wie, że jeden z tych domowych produktów świetnie poradzi sobie z takimi plamami, a zapłacimy za niego jedynie dwa złote. 

Kwasek cytrynowy pomoże przy zwalczaniu plam z potu. Banalna metoda 

W przypadku typowych plam z potu samo pranie ubrań może nie wystarczyć. Z pomocą przychodzi kwasek cytrynowy, który bez problemu poradzi sobie z takimi zabrudzeniami. Chemiczne właściwości produktu sprawiają, że działa on niczym odplamiacz, dzięki któremu koszulki i bluzki odzyskają świeżość i pierwotny kolor. 

Wystarczy, że do nieco większej miski z wodą wsypiemy około 2-3 łyżeczki kwasku cytrynowego, a następnie zanurzymy ubranie w powstałym roztworze. Można również posypać produkt bezpośrednio na plamę z potu. Po odczekaniu kilku minut pozostaje wyprać ubranie w odpowiednim programie, a będzie ono świeże i czyste. Ponadto kwasek cytrynowy pomoże zwalczyć szkodliwe bakterie gromadzące się na tkaninach. 

Soda oczyszczona także poradzi sobie z irytującymi plamami z potu. Efekty cię zaskoczą

Innym sposobem na zwalczenie denerwujących plam powstałych z potu jest użycie sody oczyszczonej. Podobnie jak w przypadku kwasku - możemy od razu nałożyć sodę na plamę lub dokładnie wymieszać produkt z wodą. Ta metoda zadziała przede wszystkim do czyszczenia żółtych śladów i plam na białych topach, bluzkach i sukienkach. 

Więcej o: