Nie spodobał jej się nowy kształt ust, więc rozpuściła kwas. Takiego efektu się nie spodziewała

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest coraz częstszym zabiegiem, jednak czasem efekty nie są zadowalające i decydujemy się na jego rozpuszczenie. Co może się zdarzyć, jeśli po tym doznamy reakcji alergicznej? TikTokerka Karli Gardner, ujawniła zdjęcia w szybko zdobywającym popularność filmiku.

Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym jest coraz popularniejszy. Decyduje się na niego wiele kobiet, które chcą powiększyć i wymodelować swoje usta, by nadać im korzystniejszy wygląd. Istnieje możliwość odwrócenia tego procesu poprzez rozpuszczenie wypełniacza. Czasem jednak zdarza się, że nie wszystko idzie po naszej myśli. Tiktokerka Karli Gardner opublikowała na TikToku film, który w szybkim tempie zdobył ogromną popularność. Po rozpuszczeniu wypełniacza w ustach musiała zostać poddana hospitalizacji ze względu na reakcję alergiczną. Filmik jest ostrzeżeniem, by przed wykonywaniem zabiegów urodowych zawsze upewnić się, czy nie wystąpi uczulenie.

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Karli Gardner postanowiła pozbyć się wypełniacza z ust. Efektem ogromna opuchlizna

Dziewczyna wyjaśniła, że nie była zadowolona z kształtu ust, jaki uzyskała poprzez ich wypełnienie. Z tego powodu, postanowiła poddać się zabiegowi rozpuszczenia kwasu. To działanie wywołało u niej ciężką reakcję alergiczną i ogromną opuchliznę. Karli, po wielu nieprzyjemnych komentarzach w opisie filmiku poinformowała, że przed zabiegiem miała wykonany test płatkowy, jednak nie wykrył on alergii. W efekcie usta podwoiły swój rozmiar. Po publikacji kontrowersyjnego nagrania Karli spotkała się z różnymi reakcjami. Wielu widzów przyznało, że też spotkali się z podobną reakcją alergiczną na swoim przykładzie.

O mój Boże!! A ja myślałam, że to moje usta spuchły, kiedy je rozpuściłam! Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej

Inni z kolei potępili dziewczynę za wcześniejsze wypełnienie ust, skoro później chciała się ich pozbyć.

Po co je robić, skoro zamierzasz je rozpuścić? To nie ma sensu

Karli stwierdziła, że nie planowała wcześniej, że je rozpuści, ale po prostu nie spodobał jej się ich kształt.

Kiedy należy rozpuścić kwas hialuronowy w ustach?

Wypełniacz ust nie jest trudny do usunięcia. Wykorzystuje się w tym celu specjalny enzym, hialuronidazę, który ma na celu rozpuszczenie kwasu hialuronowego. Na zabieg warto zdecydować się w kilku przypadkach:

  1. Usta po powiększeniu mają kształt, z którym nie czujemy się dobrze.
  2. Usta po wypełnieniu są zbyt duże.
  3. Komplikacje po wcześniejszym zabiegu związane z nieprawidłowym zaaplikowaniem kwasu.
  4. Nieestetyczne grudki po wypełnieniu ust.
  5. Przemieszczenie się kwasu poza czerwień wargową.
Więcej o: