Jak czyścić basen ogrodowy? Dzięki tym trikom pozbędziesz się wszystkich zabrudzeń bez użycia chemii

Basen to marzenie wielu z nas, gdy letnie temperatury nie dają żyć. Nie ma nic lepszego, niż zanurzenie się w chłodnej i czystej wodzie w trakcie upalnego dnia. W relaksie przeszkodzić nam mogą jednak glony i liczne zabrudzenia. Jak czyścić basen ogrodowy, by się ich pozbyć?

Lato powoli zmierza ku końcowi a coraz niższe temperatury i krótsze dni nie zachęcają do korzystania z basenu w ogrodzie. Nieubłaganie zbliża się czas, kiedy trzeba będzie zabezpieczyć go na zimę. Zanim jednak to nastąpi, czeka na nas jeszcze czyszczenie.

Zobacz wideo Rebel Wilson ucztuje w basenie na wakacjach

Ekologiczny sposób na czyszczenie wody w basenie. Potrzebujesz jednego produktu

Gdy woda w naszym basenie jest jedynie lekko brudna, możemy skorzystać z prostych i nieinwazyjnych sposobów na jej wyczyszczenie. Idealnie nada się do tego soda oczyszczona, w którą warto zaopatrzyć się w sklepach online, gdyż w tym przypadku będziemy potrzebowali jej sporo. Do dużego basenu zużyjemy około 5 kg. Pamiętajmy jednak, że choć oczyści wodę, nie zadziała na osad znajdujący się na dnie.

Czysta woda i co dalej? Użyj specjalnego odkurzacza, którym wysprzątasz dno

Dno wyczyścisz najlepiej specjalnym odkurzaczem. Modele zasilane siłą naszych mięśni kupisz za naprawdę sensowe pieniądze, jeśli jednak wolisz zapłacić więcej a popracować mniej, zdecyduj się na te automatyczne. Będą droższe, ale zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze. Odkurzacz idealnie nada się jako uzupełnienie czyszczenia w przypadku skorzystania z sody.

Jak czyścić basen ogrodowy bez użycia chemii? Zrobisz to mechanicznie

Przy mocno zabrudzonym basenie, gdy nie chcesz korzystać z chemii, możesz umyć go mechanicznie. Będziesz do tego potrzebować gęstego sita, z pomocą którego pozbędziesz się glonów i brudów pływających wewnątrz, oraz filtra do wody. Możesz kupić go w sklepie lub stworzyć samodzielnie. W sieci nie brakuje instrukcji. Wkładając w to trochę czasu i energii, sprawisz, że woda w basenie będzie zdecydowanie czystsza. 

Czyszczenie basenu ogrodowego, gdy zdecydujemy się na wymianę wody

Jeśli zdecydujesz się jednak na wymianę wody, zaraz po jej wylaniu powinieneś umyć ścianki oraz dno basenu. Zrób to, zanim brud zaschnie i będzie ciężki do usunięcia. Użyj szczotki o miękkim włosiu oraz płynu do mycia naczyń.

Więcej o: