Rozpuść ją w toalecie, a zacieki same znikną. Proste sposoby na uciążliwe zabrudzenia

Przebarwienia i zacieki mogą pojawić się nawet w regularnie i porządnie sprzątanej łazience. Popularne sposoby nie zawsze sobie z nimi radzą, dlatego warto skorzystać z mniej znanych metod. Wystarczy, że weźmiesz z kuchni jeden produkt i rozpuścisz go w toalecie, a zacieki znikną błyskawicznie.

Plamy, przebarwienia i osad nie zawsze świadczą o braku higieny i nieczęstym sprzątaniu łazienki. Nawet dokładne i systematyczne mycie tradycyjnymi środkami nie zawsze usunie wszystkie zabrudzenia. Mimo że nasza łazienka jest czysta, może wyglądać nieestetycznie. Na szczęście możemy to zmienić dzięki jednemu sprytnemu sposobowi.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Ten produkt zastąpi wiele popularnych detergentów

Warto zaopatrzyć się w tabletki do zmywarki, nawet jeśli jej nie mamy. Ich nietypowe zastosowania w czyszczeniu wielu powierzchni sprawiają, że to must have każdej pani domu, która lubi uniwersalne rozwiązania. Z sukcesem zastąpi wiele detergentów do czyszczenia pralki, piekarnika czy przypaleń na garnkach.

Rozpuść ją w toalecie a zacieki same znikną

W łazience wykorzystasz je do umycia toalety z nawet najbardziej trudnych i uporczywych zacieków i przebarwień, a przy okazji udrożnisz rury. Wystarczy, że do muszli wrzucisz jedną tabletkę i odczekasz ok. 30 minut. Jeśli masz taką możliwość, zostaw ją nawet na całą noc, a efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny. Następnie umyj wnętrze muszli szczotką do mycia sedesu oraz obficie spłucz. Twoja toaleta będzie błyszczeć jak nigdy dotąd.

Tabletki do zmywarki pomogą w przypadku niedrożności rur

Jeśli chcesz dodatkowo udrożnić delikatnie zatkane rury, wrzuć tabletkę do muszli i zalej dwoma szklankami gorącej wody. Warto powtarzać ten zabieg raz na dwa tygodnie, dzięki czemu twoja toaleta będzie czysta i drożna. Uwaga, jeśli toaleta zatkała się doszczętnie, potrzebować będziesz pomocy fachowca.

Domowe sposoby na czystą toaletę bez zacieków

W zadbaniu o czystość ubikacji pomogą ci również inne produkty, które znajdziesz w kuchni. Wymieszaj 1/3 szklanki sody oczyszczonej z dwom łyżkami kwasku cytrynowego i wsyp do muszli. Uzyskasz mieszankę, która pięknie wyczyści i odkazi ci toaletę. Po 15 minutach spłucz wodą. Jeśli nie masz kwasku, możesz zamienić go na szklankę octu.

Więcej o: