Zamocz nogi w occie. Ten banalny zabieg pielęgnacyjny jest ratunkiem dla wielu osób

Niektóre dolegliwości należą do wstydliwych. Zanim wybierzesz się do apteki, warto rozwiązać problem domowymi sposobami. Tyczy się to np. stóp, których zamoczenie w occie może przynieść zbawienne efekty. Dlaczego warto to zrobić? To sposób na piękne stopy!

Domowa pielęgnacja nie musi odbywać się z użyciem drogich produktów kosmetycznych. Czasem wystarczą te, które masz w swojej kuchni. Przykładem jest ocet, który znajduje zastosowanie, jako dodatek do potraw, ale i np. składnik niezbędny do doczyszczania bardzo brudnych powierzchni. Tym razem użyjesz go do pielęgnacji stóp, które są nie tylko bardzo zniszczone, ale i... brzydko pachną.

Zobacz wideo Fetysze Malwiny i co mają z tym wspólnego stopy Dody?

Sposób na gładkie stopy. Wykorzystaj w tym celu ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wiele zastosowań. Może być dosyć kontrowersyjnym sposobem na rozwiązanie problemów z niewłaściwym metabolizmem, przyda się również w przypadku pielęgnacji stóp i dłoni. Zawiera on właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. To oznacza, że jeśli twoje dłonie lub stopy są zmęczone, zniszczone po pracy, popękane, suche, a paznokcie nie mają gładkiej struktury i pękają - warto zamoczyć je w occie wodą. Na każdy litr wody przypada jedna szklanka octu. Tak sporządzony roztwór należy wlać do miski i włożyć do niego stopy lub dłonie na około piętnaście minut.

Julia Wieniawa Zaskoczeni fani Julii Wieniawy "Jesteś w ciąży?". Gwiazda odpowiedziała

Sposób na grzybicę stóp. Ocet jabłkowy przyniesie ci ulgę.

Ocet jabłkowe ma, jak już wcześniej wspomnieliśmy właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. W związku z tym jest w stanie nie tylko odkazić bakteryjne fragmenty paznokci, jak i "uleczyć" problem grzybicy stóp. Niestety, w takiej sytuacji moczenie stóp w occie musi być praktykowane regularnie, a najlepiej 2 do 3 razy w tygodniu. Jeśli kuracja nie przyniesie żadnych efektów po 2 tygodniach, należy udać się do podologa.

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut w "Tańcu z Gwiazdami". Fani komentują: ile w Tobie seksapilu!

Domowe sposoby na gładkie stopy nie są dla każdego. Istnieją przeciwwskazania

Moczenie stóp w occie nie jest niestety dla każdego. Grzybicy stóp i paznokci może towarzyszyć obrzęk w postaci np. wrastającego paznokcia. Wówczas, moczenie stóp w occie może wywołać piekący ból, a nawet spotęgować zakażenie. Taki zabieg jest też odradzany osobom, cierpiącym na cukrzycę.

Więcej o: