Wrzuć ją do pralki i uruchom program z wysoką temperaturą. Osady i kamień same znikną

Zapachy dochodzące z pralki zazwyczaj nie są zbyt przyjemne. Wystarczy zaniedbać jej czyszczenie przez krótki czas, a efekty będą nieprzyjemne. Na szczęście pomocny okazuje się produkt zazwyczaj wykorzystywany do zmywania naczyń. Dowiedz się, jak sprawić, by pralka ponownie lśniła czystością.

Resztki wody i detergentów mogą tworzyć w bębnie pralki, na dozownikach do płynów i innych częściach brzydki, nieprzyjemny w zapachu nalot. Zaniedbanie może doprowadzić również do powstania pleśni, która nie dość, że szkodzi zdrowiu, to jeszcze może osiadać na ubraniach, tworząc brzydkie plamy. Na szczęście istnieją sposoby na dokładne wyczyszczenie pralki i to produktem, który w założeniu przeznaczony jest do czyszczenia zupełnie innych powierzchni.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Dlaczego pranie brzydko pachnie? Powód jest prosty

Jeżeli od jakiegoś czasu zauważasz, że po wyjęciu prania z pralki brzydko ono pachnie, powodem zapewne jest właśnie brud i zarazki osiadające w urządzeniu. Często nie widać ich gołym okiem, bo jest to spowodowane proszkiem i płynami osiadającymi w szczelinach, ale brzydki zapach to pierwszy sygnał świadczący o tym, że gruntowne czyszczenie maszyny jest konieczne.

Czy do pralki można wrzucić tabletkę do zmywarki? Jak najbardziej!

Zarówno pralka, jak i zmywarka są urządzeniami o podobnym działaniu, toteż nie ma żadnych przeciwwskazań do wrzucenia tabletki przeznaczonej do zmywarki do pralki. Regularne czyszczenie takich urządzeń jest bardzo ważne, ponieważ polepsza to jakość czyszczenia i przedłuża żywotność maszyny. Wykorzystanie kapsułki do zmywania naczyń może okazać się strzałem w dziesiątkę. To dobry sposób na oszczędzenie czasu i pieniędzy, ponieważ nie będzie trzeba przeznaczać ich na drogie specyfiki przeznaczone do pralki. Warto czyścić urządzenie co najmniej raz w roku, co pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i bakterii. Nic nie stoi na przeszkodzie, by robić to częściej.

Jeśli nie wiesz, jak używać tabletek do czyszczenia pralki, wystarczy, że będziesz przestrzegać tych kilku zasad

  1. Na samym początku należy upewnić się, że bęben urządzenia jest pusty i nie znajduje się w nim nawet jedna samotna skarpetka.
  2. Kolejnym krokiem jest wrzucenie do bębna dwóch tabletek do zmywarki i ustawienie programu na 60 stopni.
  3. Po zakończeniu cyklu prania warto otworzyć drzwi pralki i odczekać, aż urządzenie wyschnie.

Jeśli uruchamiasz pralkę tylko w celu jej wyczyszczenia, warto dorzucić do bębna kilka tkanin, które pomagają ci w codziennym czyszczeniu, a o których zniszczenie się nie obawiasz. Mogą to być ściereczki do mycia podłóg, czy te, którymi ścierasz kurz z mebli.

Więcej o: