Znana modelka została zgwałcona i oblana kwasem. "Zabijcie mnie". Ma za sobą ponad 400. operacji

Po tym, jak brytyjska modelka została zgwałcona, myślała, że nic gorszego się już nie wydarzy. Myliła się. Jej twarz, dekolt i szyja zostały oblane kwasem, a jej wygląd zmienił się permanentnie. Niedawno przeszła kolejną operację i w pełni odzyskała wzrok.

Brytyjska modelka i gwiazda telewizji Katie Piper, 14 lat temu przeszła ogromną tragedię. Jej były partner okazał się przemocowcem. Kiedy chciała od niego odejść, zgwałcił ją i groził jej śmiercią. Niedługo potem na jego zlecenie oblano ją kwasem. Jej życie nigdy nie było już takie samo.

Zobacz wideo Przyjaźń, depresja, sieć i przemoc w oczach zetek. Sprawdźcie specjalny odcinek "Dlaczego".

Katie Piper padła ofiarą byłego partnera. Nie chciała dalej żyć

Katie Piper żyła w przemocowym związku. Jej partner z roku na rok zmieniał się z miłego i opiekuńczego mężczyzny, w zaborczego, chorobliwie zazdrosnego i agresywnego. W 2008 roku modelka powiedziała "dość". Postanowiła się z nim rozstać, jednak on nie uszanował tej decyzji. Nie mogąc pogodzić się z jej odejściem, zgwałcił ją w hotelowym pokoju i zagroził śmiercią. Niedługo potem celebrytka została oblana kwasem przez innego mężczyznę, na zlecenie ex. Miała blizny na twarzy, szyi i dekolcie. Czuła, że płonie jej ciało, również ręce. Krzyczała i była całkowicie bezbronna.

Po przetransportowaniu jej do szpitala okazało się, że sytuacja jest bardzo poważna. Rozległe poparzenia twarzy, przełyku, żołądka i rąk, a także utrata wzroku w lewym oku sprawiły, że po przejściu szeregu operacji pozostawiła dla rodziny kartkę z napisem "Zabijcie mnie".

 

Zgwałcona i oszpecona modelka nie poddała się. 14 lat później nadal walczy

Katie Piper przed tragedią działała jako modelka i gwiazda telewizji. Od wypadku minęło 14 lat, a ona ma za sobą ponad 400 operacji. Ostatnia, bardzo ważna miała miejsce niedawno, bo w czasie pandemii. Wówczas, zoperowano jej oko, a celebrytka odzyskała wreszcie wzrok. 

Kobieta nie zrezygnowała z siebie. Uwierzyła na nowo, że może być szczęśliwa. Jest w związku i spełnia się jako mama dwójki dzieci. Zaledwie rok po tragedii, bo w 2009 roku Katie Piper założyła organizację charytatywną. Pomaga ludziom, którzy mają za sobą podobne historie i cierpią na poważne uszkodzenia ciała. Wzięła też udział w filmie dokumentalnym "Katie: My Beautiful Face", opowiadającym o jej doświadczeniach i wydała książkę autobiograficzną.

Jaki los spotkał jej oprawców? Niestety, pomimo tego, że jej ex partnera skazano na podwójne dożywocie, to wyrok w sprawie mężczyzny, który oblał ją kwasem siarkowym, może uchodzić za kontrowersyjny. Mężczyznę bowiem wypuszczono na wolność po sześciu latach odsiadki. 

 
 
Więcej o: