Jak doprać skarpetki? Szklanka tego produktu sprawi, że odzyskają śnieżnobiały kolor

Nie wiesz, jak doprać skarpetki? Na szczęście istnieją domowe triki, dzięki którym w szybki i prosty sposób mogą odzyskać śnieżnobiały kolor i wyglądać jak nowe!

Zwykły proszek do prania często nie daje sobie rady z dopraniem skarpetek. Z pomocą mogą przyjść domowe metody, dzięki którym skarpetki odzyskają biel. Już jedna szklanka popularnego produktu sprawi, że będą wyglądać jak nowe.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Jak doprać białe skarpetki? Domowe sposoby na odzyskanie bieli. Wykorzystaj sodę

Ten sposób dobrze sprawdzi się na białych skarpetkach. Aby odzyskać ich wcześniejszy wygląd, można wykorzystać sodę oczyszczoną. To produkt tani, powszechnie dostępny i często używany do czyszczenia różnych powierzchni. Wystarczy połączyć ze sobą sodę oczyszczoną i wodę, tworząc papkę, a następnie nałożyć ją na zabrudzone tkaniny i lekko przetrzeć. Produkt pozostawiony na skarpetkach przez kilkanaście minut powinien przynieść oczekiwany rezultat i wydobyć piękną, czystą biel.

Ostatnim krokiem jest standardowe wypranie ich w pralce — najlepiej w programie o temperaturze około 40 stopni. Warto zwrócić też uwagę na to, czy pralka jest czysta, gdyż osiadający w niej brud może zostawiać na skarpetkach nieestetyczny osad i powodować ich szarzenie. Jeśli nie posiadamy sody oczyszczonej, można namoczyć skarpetki w roztworze z wody i soli, moczyć je przez około 10 minut, po czym wyprać standardowym sposobem.

W czym doprać kolorowe skarpetki? Wykorzystaj te produkty

Na kolorowe skarpetki pomocne może okazać się dodanie do bębna pralki kilka kropel płynu do mycia naczyń lub moczenie ich w wodzie z dodatkiem szarego mydła. Można też wykorzystać mydło bezpośrednio do prania w pralce. Wystarczy starkować je na dużych oczkach, rozpuścić w gorącej wodzie i wlać miksturę bezpośrednio do środka.

Jak doprać skarpetki? Inne porady, które warto znać

  1. Gotowanie skarpetek. Aby wybielić skarpetki, niektórzy polecają gotowanie ich w wodzie z dodatkiem cytryny przez około 20 minut, a następnie wypranie w pralce.
  2. Dodanie kruszonej aspiryny. Wystarczy zmieszać 5 tabletek z wodą i zamoczyć na pół godziny skarpetki, a następnie wyprać je w pralce.
  3. Przygotowanie mieszanki z 500 ml zimnej wody oraz szklanki octu i moczenie w nim skarpetek przez 30 minut sprawi, że zniknie z nich nie tylko brud, ale też bakterie.
Więcej o: