Co wsypać do przegród w pralce? Nie każdy wie. "Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia"

Każdy z nas robi pranie, ale okazuje się, że nie każdy wie, jak poprawnie wsypać detergenty do przeznaczonych do tego przegród. - "Cześć, jestem Roman. Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia, co umieścić w każdej z nich." - napisał jeden z użytkowników Twittera. Pod jego postem pojawiły się setki komentarzy.

Pranie jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności w naszym domu. Niestety wciąż większość z nas nie wie, jak prać niektóre ubrania. To z kolei może skończyć się ich zafarbowaniem czy skurczeniem. Choć mogłoby się wydawać, że dodanie detergentów do prania przy tym jest niezwykle proste, to okazuje się, że nie każdy wie, jak to poprawnie zrobić

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Prezenter radiowy przyznał, że ma 29 lat i wciąż nie wie, co wsypać do przegród w pralce

Znany angielski prezenter radiowy Roman Kemp, opublikował na swoim profilu na Twitterze zdjęcie, które podpisał ironicznie: - "Cześć, jestem Roman. Mam 29 lat i nadal nie mam pojęcia, co umieścić w każdej z nich…". W poście pojawiło się również zdjęcie przegród w pralce, które każdy z nas ma w swoim urządzeniu w domu. 

Jego wpis wywołał ogromne poruszenie w internecie. Post został opublikowany również na facebookowej grupie Family Lockdown Ideas przez jedną z użytkowniczek, która skomentowała to w ten sposób: 

Musiałam się tym podzielić, ponieważ właśnie odkryłam, że robiłam to źle przez 30 lat i wsypywałam proszek do prania nie tu, gdzie trzeba.

- przyznała kobieta.

Jak wyczyścić pralkęWrzuć ją do pralki i uruchom program z wysoką temperaturą

Gdzie wsypywać proszek do prania w pralce? 

W temacie postanowiła wypowiedzieć się ekspertka od sprzątania Laura de Barra. Kobieta wyjaśniła, co dokładnie powinno się znaleźć w poszczególnych przegrodach. 

Zazwyczaj są 3 przegródki, w których umieszczamy: pranie wstępne, proszek do prania, środek zmiękczający. Niewiedza może sprawić, że ubrania będą bardziej śmierdzące, drapiące i nie starczą nam na długo, lub po prostu nie będą służyły do tego, do czego powinny.

Okazuje się również, że pralka nie pierze w tym samym czasie wszystkimi detergentami. Poniżej przedstawiamy dokładną rozpiskę, co dodać do poszczególnych przegród. 

  • Kwiatek - komora na środek zmiękczający (płyn do płukania)
  • Symbol I - środek piorący dla prania wstępnego
  • Symbol II - środek piorący dla prania zasadniczego (proszek do prania).

Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Efekt tego genialnego triku zdecydowanie cię zaskoczyWrzuć liść laurowy do pralki i przywróć ubraniom dawną świetność

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: