Kostka brukowa znajdująca się na podjazdach, a nawet w ogrodach coraz większej ilości osób z czasem może oszpecić swoim wyglądem. Materiał ten będzie stanowił ozdobę, o ile będziemy pamiętać o systematycznym czyszczeniu. Z czasem na nawierzchni, mogą pojawić się ciężkie do usunięcia plamy z oleju, błoto, a w szczelinach chwasty czy zielony nalot. Gdzie szukać rozwiązania?
Zobacz wideo
Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem
Pielęgnacja kostki brukowej. Jak dbać o estetyczny wygląd nawierzchni?
Kostka brukowa pod wpływem wielu czynników atmosferycznych, takich jak: silny wiatr, deszcz oraz słońce szybko ulega zabrudzeniu. Również częste użytkowanie ma na to wpływ, dlatego kluczowe jest zwracanie uwagi na kilka szczegółów i regularne stosowanie tych zasad.
- Na bieżąco usuwaj z powierzchni kostki brukowej opadające liście z drzew, piasek oraz zabrudzenia.
- Wiosną oraz jesienią umyj nawierzchnię silnym strumieniem wody.
- Regularnie uzupełniaj szczeliny między kostkami piaskiem.
Czyszczenie kostki brukowej domowymi sposobami. Wybierz ekologiczne metody
Stosowanie silny środków chemicznych powinno odbywać się w ostateczności. Zamiast tego najpierw sięgnijmy po naturalne i domowe sposoby oczyszczania kostki brukowej. Są nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również dla domowników czy zwierząt. Stosując regularnie wyżej wymienione zasady oraz nie dopuszczając do mocnych zabrudzeń nawierzchni, alternatywne metody poradzą sobie z czyszczeniem równie dobrze.
- Ocet to świetny sposób na usunięcie z kostki brukowej mchu, chwastów oraz umycie nawierzchni z zalegającego kurzu. Jest nie tylko tani, ale również ekologiczny i skuteczny w działaniu. Chcąc wyczyścić powierzchnię, przygotuj roztwór z octu oraz wody w stosunku 2 do 1. Przelej całość do butelki ze spryskiwaczem i wykonaj oprysk. Wybierz do tego słoneczny oraz bezwietrzny dzień.
- Coca-cola to nieoceniony pomocnik w walce z tłustymi plamami, ale również rdzą. Jej użycie jest banalne. Wystarczy, że sporą ilość napoju rozlejesz na powierzchni podjazdu i zostawisz na całą noc. Następnego dnia odsącz całość przy pomocy ręczników papierowych i umyj nawierzchnię wodą.