Wlej do toalety ten roztwór i zostaw na noc. Efekt powala na kolana

Specyfiki do sprzątania przygotowywane z produktów dostępnych na co dzień w domu, cieszą rosnącą popularnością. Z ich pomocą umyjemy większość pomieszczeń oraz powierzchni, a przede wszystkim są przy tym bezpieczne i tanie. Jak pozbyć się zacieków i brudu z toalety? Na to również znamy sprawdzony trik.

Łazienka jest miejscem, z którego korzystamy każdego dnia, dlatego tak ważne jest, aby była czysta i higieniczna. Niestety, nawet regularne i dokładne sprzątanie toalety nie zawsze uchroni nas przed zaciekami i nieestetycznymi plamami. W takich chwilach warto skorzystać z domowych metod.

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Domowe triki, które pomagają w sprzątaniu, zyskują na popularności

Coraz chętniej sięgamy po tradycyjne i ekologiczne środki do sprzątania. Chemia, choć z pewnością skuteczna, nie jest dobra ani dla naszego zdrowia, ani środowiska. Dlatego tam, gdzie jest to możliwe, warto korzystać z bezpieczniejszych sposobów. Z zaciekami i plamami wewnątrz muszli klozetowej poradzimy sobie dzięki produktowi, który znajdziemy w kuchni

Wlej do toalety suche drożdże rozpuszczone w wodzie i ciesz się czystością

Brudu i zacieków pozbędziemy się z pomocą suchych drożdży. Wystarczy do tego jedna łyżka produktu rozpuszczona w połowie szklanki ciepłej, przegotowanej wody. Taki roztwór na całą noc wlewamy do ubikacji, a rano dokładnie spłukujemy i czyścimy szczotką. Kluczem do sukcesu jest użycie niewielkiej ilości drożdży, gdyż w nadmiarze mogą zatkać rury.

Wykorzystanie drożdży zamiast żrącej chemii jest przyjazne dla środowiska. Nie tworzymy w ten sposób toksycznych ścieków. W przypadku szamba, zniwelujesz również nieprzyjemne zapachy.

Czym wyczyścić toaletę z kamienia? To trio poradzi sobie z każdym zabrudzeniem

Istnieje wiele nieinwazyjnych i domowych sposobów na pozbycie się bakterii i nieestetycznych zacieków z ubikacji. Możemy wykorzystać do tego mieszankę zrobioną z octu, soku z cytryny i sody oczyszczonej, która cieszy się największą popularnością. Z kamieniem poradzi zaś sobie... coca-cola. Domowe metody są nie tylko bardziej ekologiczne, ale również zdecydowanie tańsze.

Więcej o: