Jest doradczynią małżeńską. Radzi, jakich słów unikać w rozmowach z partnerem

Chanel Dokun to certyfikowana doradczyni małżeńska ze Stanów Zjednoczonych. Ostatnio kobieta podzieliła się swoimi doświadczeniami zawodowymi w rozmowie z portalem purewow.com. Eksperka zdradziła, jakich słów i stwierdzeń lepiej unikać w rozmowie z partnerem.

Wiele par korzysta z usług doradców małżeńskich. Tego typu specjaliści pomagają im w pracy nad lepszą komunikacją oraz w przezwyciężaniu kryzysów. Jedną z takich doradczyń jest Chanel Dokun z Nowego Jorku. Kobieta na postawie wielu rozmów z parami stworzyła listę słów i stwierdzeń, których lepiej unikać w codziennej komunikacji.

Porady terapeutki

Zdaniem ekspertki wielu kłótni da się uniknąć. W codziennych rozmowach unikajmy przede wszystkim słów takich jak "nigdy" czy "zawsze". Doradczyni twierdzi, że używając ich całkowicie lekceważymy starania partnera. 

Zobacz wideo Jak się dzisiaj kochamy? Rozmowa Agi Kozak z Anną Marią Szutowicz

Chanel Dokun wymieniła także kilka konkretnych wypowiedzi, które jej zdaniem mogą być bardzo szkodliwe. Oto one:

  • "To wszystko twoja wina". Zdaniem ekspertki wina często leży po dwóch stronach. Obwinianie partnera za wszystko nie jest więc dobrym posunięciem. 
  • "Może powinniśmy się rozwieść". Tego typu wypowiedzi mogą doprowadzić do tego, że partner poczuje się niepewnie. 
  • "Jesteś leniwy". Starajmy się nie oceniać charakteru partnera. Zdecydowanie lepiej jest zwracać uwagę na konkretne zachowania czy sytuacje.
  • "Moja praca jest ważniejsza, gdyż zarabiam więcej". Takie wartościowanie nigdy nie wpływa pozytywnie na relację. 
  • "Wymyślasz", "przesadzasz", "to głupie, że tak się czujesz". Słysząc tego typu stwierdzenia, partner może odnieść wrażenie, że nie szanujemy jego uczuć. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: