Sposób na ochłodzenie mieszkania. Mamy myk na domowy klimatyzator

W tym roku upały dały nam nieźle w kość. Wszyscy ci, którzy mają w domu klimatyzację, są szczęściarzami w tej kwestii, ale nie każdy może sobie na nią pozwolić. Czy jest na to jakiś sposób? Nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma genialny patent na domową klimatyzację.

Tak jak zima co roku zaskakuje kierowców, tak w tym roku to upały zaskoczyły Polaków - sierpień był trzecim najgorętszym w historii. Niektórzy z nas cieszyli się, że temperatury przekroczyły 30 stopni Celsjusza, inni zaś próbowali wszystkich sposobów, żeby się ochłodzić. Klimatyzacja nie jest ekologiczna, może też być kosztowna (rachunki za prąd), jednak zbyt wysoka temperatura to zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dzieci i osób starszych. Tym, którzy w swoim domu mają klimatyzatory, upały niestraszne, ale przecież nie każdy je ma. Jak sobie poradzić w tej sytuacji? Mamy na to Myk! 

Myk - Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowejMyk - Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Jak zrobić domowy klimatyzator? 

Do przygotowania domowego klimatyzatora potrzebujecie wiatraka, wody i soli. Dwa ostatnie produkty mieszacie ze sobą, przelewacie do pojemników na kostki lodu i mrozicie. Później tak powstałe kostki lodu przesypujecie do metalowej miski i... zobaczcie co się później dzieje! Sposób ten jest banalnie prosty i każdy może go wykonać samodzielnie w domu. 

Myk - Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelkiMyk - Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 10 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: