Aleksandra Woźniak żałuje, że zagrała Kasię w kultowym serialu. "Stała się dla mnie szufladką"

Aleksandra Woźniak zdobyła sławę i uwielbienie widzów dzięki roli policjantki Kasi w "13 posterunku". Mimo dużej popularności aktorka postanowiła zniknąć z mediów i zająć się swoją drugą pasją. Po latach przyznaje, że żałuje roli w serialu.

Choć ma na koncie wiele ról, widzowie zapamiętali ją w szczególności z "13 posterunku", gdzie wcieliła się w posterunkową Kasię i zagrała u boku Cezarego Pazury. Czym dzisiaj zajmuje się Aleksandra Woźniak i co sądzi o swoim udziale w serialu?

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

"13 posterunek" wciąż jest jednym z najpopularniejszych polskich seriali

"13 posterunek" to pierwszy polski sitcom emitowany od 1997 do 1998 roku. Był prawdziwym hitem i zawojował świat seriali. Jego powtórki wciąż cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Mimo upływu wielu lat niemal każdy kojarzy kultowe postacie, takie jak posterunkowy Cezary, Arnold, Stępień czy blondynka Kasia. 

Rola posterunkowej Kasi miała być dla niej kluczem do dalszej kariery, tak się jednak nie stało

Aleksandra Woźniak po latach przyznała, że żałuje zagrania w produkcji. Uważa, że rola Kasi zaważyła na jej dalszej karierze i sprawiła, że nie otrzymywała później żadnych poważniejszych zleceń. Jak przyznała w rozmowie z portalem Plejada:

Gdybym wiedziała, co się wydarzy później, nie zagrałabym w "13. Posterunku.
Sama rola w '13. Posterunku' też mi życia zawodowego nie ułatwiała. Kasia niewątpliwie stała się dla mnie szufladką, mimo że była tak krótkim epizodem w mojej karierze.

Choć przez lata starała się o inne role i zagrała w kilku serialach (m.in. w "Barwach Szczęścia", "Złotopolskich" czy "Klanie"), w 2020 roku oznajmiła, że całkowicie rezygnuje z aktorstwa i w pełni oddaje się swojej pasji.

 

Czym teraz zajmuje się Aleksandra Woźniak?

Obecnie Aleksandra Woźniak jest szczęśliwą żoną Szymona Miszewskiego i wychowuje z nim dwie córki bliźniaczki z poprzedniego związku. Ukończyła studia na Wydziale Psychologii SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Sopocie a od 2019 roku prowadzi własny gabinet terapeutyczny w Gdańsku.

Więcej o: