Sposób na kuny. Jak pozbyć się ich w bezpieczny sposób? Jest na to kilka metod!

Zbliża się jesień, w związku z czym wiele zwierząt szuka schronienia przed chłodem. Ludzie zaczynają zastanawiać się, czy istnieje jakiś sposób na kuny, dzięki któremu zwierzęta opuszczą posesję i poszukają sobie innego schronienia. Warto zapoznać się z nimi, by wiedzieć, co robić.

Kuny są małymi, na pierwszy rzut oka niepozornymi zwierzętami, które mogą wyrządzić wiele szkód na posesji. Atakują kury, przegryzają kable, brudzą przestrzenie swoimi odchodami i wyjadają zgromadzone zapasy jedzenia. Zbliża się jesień, więc to czas, w którym zaczną szukać schronienia na strychach czy w garażach. Kiedy już się pojawią, początkowo wydaje się, że pozbycie się ich jest bardzo trudne. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym odejdą i poszukają sobie innego miejsca.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Dlaczego tak trudno zauważyć kunę?

Niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę, ale kuny wolą trzymać się nieco na uboczu i nie dopuszczać do przypadkowego spotkania z człowiekiem, którego się boją. Te zwierzęta unikają otwartych przestrzeni i wolą zakładać legowiska w bezpiecznych dla nich miejscach, czyli takich, które nie są bezpośrednio na widoku. Aby upewnić się, że na naszym strychu czy w innym pomieszczeniu zamieszkała kuna, można rozrzucić nieco mąki. Jeśli się tam pojawia, z pewnością pozostawi po sobie ślady łapek. Innym czynnikiem świadczącym o jej obecności jest znalezienie w miejscu bytowania odchodów zwierzęcia.

Tatiana OkupnikChorobę Tatiany Okupnik zdiagnozowano po 42 latach. "Byłam przerażona"

Domowy sposób na kuny. Wykorzystaj sierść psa lub kota

Najlepszym sposobem na pozbycie się kuny jest regularne rozrzucanie w miejscu jej żerowania psiej lub kociej sierści. Zapach domowego pupila, który jest jednocześnie naturalnym wrogiem tego zwierzęcia, skutecznie je odstraszy i zniechęci do powrotu. To jeden z najpopularniejszych, a na pewno najtańszych sposobów na walkę z tym szkodnikiem. 

Czyszczenie kostki brukowejSzybkie czyszczenie kostki brukowej. Rozlej popularny napój, a efekt cię zakoczy

Co odstrasza kuny? Domowe sposoby na szkodniki

Kuny nie znoszą głośnych dźwięków, dlatego w miejscu ich legowiska można postawić radio, które będzie wydawało odstraszające ją sygnały. Te szkodniki nie lubią też niektórych zapachów, dlatego niektórzy twierdzą, że dobrze sprawdza się zamontowanie w pomieszczeniu kostki toaletowej. Można zaopatrzyć się również w lampę z czujnikiem ruchu, która będzie świeciła ostrym światłem za każdym razem, gdy kuna postanowi wrócić do upatrzonego pomieszczenia. Warto również załatać wszelkie dziury, przez które zwierzę dostaje się do środka. 

Więcej o: