Zazwyczaj używasz go do włosów, tym razem pomoże się pozbyć gryzoni. Niezawodny sposób na myszy w domu

Jak pozbyć się myszy w domu? Ich obecność może spowodować wiele szkód - dziury w ścianach, zanieczyszczone jedzenie czy przegryzione kable. Na szczęście istnieją humanitarne sposoby, dzięki którym skutecznie się z nimi pożegnamy.

Wraz ze spadkiem temperatur myszy zaczynają szukać schronienia w piwnicach i domach. Przyciąga je pożywienie oraz ciepło. Choć są niewielkie, mogą skutecznie uprzykrzać nam życie. Nie tylko kradną jedzenie, ale niszczą przedmioty oraz robią dziury w podłogach i ścianach. Jak się ich pozbyć?

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Jak zapobiegać pojawieniu się myszy? Przede wszystkim zadbaj o porządek

Już zawczasu możesz sprawić, by gryzonie nie pojawiły się w domu. Wystarczy, że zadbasz o kilka podstawowych spraw, takich jak szczelne okna zabezpieczone wzmocnioną siatką, czy usunięcie wszelkich dziur i szpar. Pamiętaj, że myszy bez problemu poradzą sobie ze styropianem oraz wełną mineralną, dlatego użyj do tego gipsu. Regularnie sprzątaj, zwłaszcza jeśli chodzi o resztki jedzenia i odpady. Dzięki tym prostym czynnościom zminimalizujesz ryzyko pojawienia się nieproszonego gościa.

Jak pozbyć się gryzonia z domu? Humanitarne pułapki to najlepszy sposób na myszy

Jeśli mimo wszystko gryzonie pojawiły się w naszym domu, jak najszybciej powinniśmy się ich pozbyć. W tym celu możesz skorzystać z żywołapek. Wkładamy do nich przysmak, który zwabia intruza, po czym zatrzaskuje się, uniemożliwiając mu ucieczkę. Złapaną myszkę najlepiej wypuścić w lesie lub na łące, z dala od naszego domu.

Jaki zapach odstrasza myszy w domu? Postaw na rośliny

W celu pozbycia się gryzoni możesz skorzystać z naturalnych metod. Idealnie sprawdzą się do tego rośliny, których zapachu nie znoszą. To przede wszystkim dzika mięta, świeże liście pomidorów, rumianek, dziewanna i oleander. Wystarczy, że posadzisz je w ogrodzie czy doniczce. Dodatkowo, gdy znasz lokalizację mysiej kryjówki, możesz spryskać ją lakierem do włosów. Jego zapach również działa odstraszająco.

Więcej o: