Smród ze zlewu nie daje o sobie zapomnieć? Zastosuj ten prosty i skuteczny trik. Szybko rozwiąże problem

Przechodzisz obok zlewu i za każdym razem czujesz dochodzący z niego brzydki zapach? Na szczęście istnieje prosty sposób, który temu zaradzi. Ta nowa metoda podbija Internet i z każdym dniem robi się coraz bardziej popularna. Rozpuść w zlewie pewną kapsułkę, a smród zniknie bezpowrotnie.

Czasem zwykłe czyszczenie zlewu nie pomaga. Nieprzyjemny zapach jest efektem zalegającego, rozkładającego się jedzenia i bakterii, które mają dzięki temu szerokie pole do rozwoju. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że problem może leżeć głębiej, niż nam się na początku wydawało. Rury wymagają regularnego czyszczenia, bo tam przecież też mogą zalegać resztki. Z pomocą na pewno przyjdzie fachowiec, ale zanim do niego zadzwonisz, wypróbuj ten ciekawy trik. Coraz więcej osób go stosuje i poleca!

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni?

Wrzuć jedną kapsułkę i zapomnij o smrodzie. Zniknie w mgnieniu oka!

Świetnym sposobem na walkę z nieprzyjemnym zapachem dochodzącym ze zlewu może okazać się kapsułka do prania! Jedyne, co należy zrobić to umieścić ją w zlewie i zalać gorącą wodą. Gdy się rozpuści, substancje w niej zawarte zniwelują nieprzyjemne dla nosa zapachy. Należy pamiętać, że nie może to być działanie na dłuższą metę, ale przyniesie efekty na czas wizyty gości, czy po prostu usunie smród na chwilę, gdy mamy go już dosyć. Bez czyszczenia rur za jakiś czas pewnie i tak się nie obejdzie.

Jak pozbyć się smrodu ze zlewu w kuchni? Zamontuj sitko na odpadki lub użyj soku z cytryny

Zakup sitka na odpadki i odpowiednie jego zamontowanie może pomóc w zatrzymaniu resztek jedzenia, które nie będą miały sposobności osiąść w rurach i gnić. Wystarczy je co jakiś czas opróżnić. Inną metodą jest użycie soku z cytryny. Należy wlać go do zlewu i pozostawić na około 20 minut, a po tym czasie spłukać gorącą wodą. To dobry sposób na pozbycie się bakterii i brzydkiej woni.

Cynamon na smród ze zlewu. Wystarczy wsypać go do odpływu

Cynamon to dobry sposób na pozbycie się zarazków i zyskanie ładnego zapachu w kuchni. Jedyne, co należy zrobić, to wsypać około 4 łyżek tej przyprawy do odpływu i pozostawić na pół godziny. Następnie wystarczy spłukać ją gorącą wodą.

Co zrobić, gdy śmierdzi ze zlewu? Zlikwiduj nieprzyjemny zapach octem i sodą

Sporo osób na brzydkie zapachy ze zlewu poleca zastosowanie octu, sody oczyszczonej i soli kuchennej. Wystarczy wymieszać ze sobą sodę i sól w proporcji 1:1, wsypać mieszankę do odpływu i zalać niewielką ilością octu. 

Więcej o: