Donald Tusk stanowczo o usunięciu ciąży. "Aborcja decyzją kobiety, a nie księdza czy prokuratora"

W ostatnią środę, podczas debaty z Rafałem Trzaskowskim, Donald Tusk został zapytany o kwestię aborcji i jasno przedstawił swoje stanowisko. Zagwarantował, że legalna aborcja do 12. tygodnia to jeden z zapisów programu PO.

W środę podczas Campusu Polska Przyszłości odbyła się ponad godzinna debata pomiędzy Rafałem Trzaskowskim a Donaldem Tuskiem. Właśnie wtedy jeden z uczestników zapytał lidera Platformy Obywatelskiej o jego zdanie oraz deklarację odnośnie aborcji.

Zobacz wideo Referendum w sprawie legalizacji aborcji? Hennig-Kloska: Będzie miało sens po zmianie władzy

"Aborcja decyzją kobiety". Konkretny projekt Donalda Tuska

Ostatniego dnia Campusu Polska Przyszłości, Donald Tusk został zapytany o stanowisko w sprawie aborcji.

Aborcja decyzją kobiety, a nie księdza, prokuratora, policjanta czy działacza partyjnego

- odpowiedział polityk.

"Rozstrzygamy o tym, kto powinien podejmować taką decyzję". Donald Tusk o legalnej aborcji do 12. tygodnia

Zapewnił, że temat wróci natychmiast po wygranych wyborach w postaci konkretnej ustawy, która zagwarantuje legalną aborcję do 12. tygodnia. Jak bardzo wyraźnie zaznaczył:

Tu nie chodzi o to, że rozstrzygamy w ten sposób czy aborcja jest ok, czy nie ok. Rozstrzygamy o tym, kto powinien podejmować taką decyzję.

Przyznał również, że, ma za sobą dziesiątki godzin rozmów z córką i synową, które są matkami. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że nikt nie ma większego, moralnego prawa do rozstrzygania o kwestii aborcji niż sama kobieta.

To ona jest odpowiedzialna za swoje zdrowie, zdrowie płodu, za szczęśliwe donoszenie tej ciąży, za wychowanie później tego dziecka.

Donald Tusk powiedział również, że zapis o aborcji to część programu PO. Aby uniknąć nieporozumień, zadeklarował, że na listach wyborczych nie znajdą się przeciwnicy prawa do legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży. Nie chciałby się wstydzić za to, że ktoś ma inne zdanie.

 
Więcej o: