Przedłużanie rzęs prawie doprowadziło ją do utraty wzroku. Drastyczne nagranie stało się wiralem

Każda nastolatka chce wyglądać pięknie, zwłaszcza w tak ważnym dniu, jakim jest bal maturalny. Nie inaczej było w przypadku 17-letniej Haley, która postanowiła poddać się zabiegowi przedłużania rzęs. Skutki okazały się katastrofalne i nikt nie mógł spodziewać się, do czego doprowadzi stylizacja.

Kiedy ludzie udają się do kosmetyczki, oczekują, że wyjdą z gabinetu piękniejsi.17-letnia tiktokera Haley Fetzer z Ohio podzieliła się na TikToku filmikiem obrazującym efekty przedłużania rzęs. Wideo w krótkim czasie osiągnęło już ponad 2,6 mln wyświetleń. Rzadko kiedy ktoś spodziewa się, że zwykły zabieg może nieomal skończyć się tragedią. To właśnie spotkało tę młodą dziewczynę. Takie sytuacje są dowodem na to, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z różnych zabiegów poprawiających wygląd.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

17-latka bała się, że oślepnie po zabiegu przedłużania rzęs. Co poszło nie tak?

Haley Fetzer jest nastolatką mieszkającą w Ashland w stanie Ohio. Zbliżający się bal maturalny wydawał się dla niej idealną okazją, na poddanie się zabiegowi przedłużania rzęs. Oczy dziewczyny zaczęły po nim delikatnie ropieć, ale uznała, że może to być spowodowane alergią na pyłki i po zastosowaniu specjalnych kropli odczuła ulgę. Kiedy zdecydowała się na dopełnienie rzęs, doznała szoku. Coś poszło nie tak i już kilka godzin po zabiegu dziewczyna zaczęła odczuwać skutki uboczne. Gałki oczne były coraz bardziej przekrwione i zaczęły ropieć, a każde mrugnięcie stawało się coraz bardziej bolesne.

Usunięcie rzęs nie poprawiło samopoczucia dziewczyny

Haley skontaktowała się z osobą, która podjęła się owego zabiegu, a ta poinformowała ją, że w ciągu kilku godzin wszelkie reakcje powinny ustąpić. Już następnego ranka dziewczyna nie była w stanie otworzyć oczu, które były sklejone wytwarzającą się w dalszym ciągu ropą. Udało się to dopiero po długim przemywaniu ich wodą. Rzęsy zostały natychmiastowo zdjęte, a dzięki odpowiednim lekom udało się ustabilizować sytuację. To wydarzenie zostawiło jednak ślad w psychice nastolatki. Haley podjęła decyzję, że już nigdy więcej nie podejmie się przedłużania rzęs. Jak podaje portal Dailymail, dziewczyna przez kilka tygodni bała się wyjść z domu ze względu na strach o reakcję otoczenia na jej wygląd. Ponadto bardzo bała się, że mogła oślepnąć.

Na czym polega przedłużanie rzęs? Popularny zabieg poprawiający wygląd

Przedłużanie rzęs to zabieg, który polega na bardzo precyzyjnym doklejaniu kępek syntetycznych włosków do naturalnych. To dobry sposób na zrezygnowanie z makijażu, bo osiągniętego efektu nie jest w stanie zastąpić żaden z tuszów dostępnych obecnie na rynku. Rzęsy zazwyczaj dobierane są na podstawie układu włosków klienta. Dzięki zabiegowi można optycznie otworzyć oko lub uzyskać efekt podkręcenia rzęs.

Więcej o: