Prezent ślubny od rodziców nie spełnił jej oczekiwań. Panna młoda nie kryła żalu. "Wyjątkowo okrutne"

Panna Młoda otrzymała od rodziców na ślubie dość popularny prezent. Koperta była wypełniona pieniędzmi, jednak kwota dała córce powód do zastanowienia. Okazało się, że nie została potraktowana sprawiedliwie. Rodzice mieli na to swoje wytłumaczenie.

Pewna internautka postanowiła podzielić się anonimowo historią, która przytrafiła jej się na ślubie. Otrzymała wraz z mężem prezent od swoich rodziców. Postanowili podarować młodym pieniądze, ale niestety kwota nie spełniła oczekiwań pary. Kobieta, licząc banknoty, szybko odkryła przy okazji prawdę na temat tego, co rodzice myślą o jej małżonku. 

Zobacz wideo Klaudia El Dursi o ślubie

Panna Młoda dostałą od rodziców pieniądze. Kwota okazała się zbyt mała

Jak donosi Onet.pl, użytkowniczka internetu, która ukryła się pod pseudonimem WeddingGifted, na jednym z forów internetowych opowiedziała o swoim prezencie ślubnym. Rodzice świeżo upieczonej Panny Młodej, podarowali jej i małżonkowi na wspólną drogę życia kopertę z pieniędzmi. Z początku para ucieszyła się, ale po rozmowie z siostrą zaślubionej i przeliczeniu pieniędzy, coś się "nie zgadzało". Kobieta zrozumiała, że siostra otrzymała od rodziców dwukrotnie tyle, co ona. 

Panna młoda otrzymała mniej pieniędzy, niż jej siostra. Dlaczego?

Kiedy panna młoda zorientowała się, że rodzice uraczyli ją skromniejszym podarunkiem, postanowiła zapytać ich, co kierowało nimi przy podejmowaniu tej decyzji. Odpowiedź była dość nietypowa.

Zdaniem rodziców, mąż panny młodej, która otrzymała mniej pieniędzy, mniej zarabia, a więc dostosowali podarek "do ich potrzeb". Z racji, że małżonek siostry, która brała ślub wcześniej, zarabia więcej, para otrzymała więcej pieniędzy, ze względu na bardziej bogaty tryb życia. Zdaniem rodziców, dzięki bogatszemu mężowi, siostra, która otrzymała więcej pieniędzy, będzie mogła wieść spokojne i godne życie. Ta, która wybrała mniej zarabiającego męża, nie potrzebuje tak dużej kwoty "na start". Takie podejście dla wielu osób może nie mieć logicznego wytłumaczenia, jednak para młoda zrozumiała jedno. "Biedniejszy" małżonek nie przypadł do gustu rodzicom młodej. 

W sieci zawrzało. Niemal wszyscy komentujący post internauci i internautki okazali pannie młodej wsparcie i zrozumienie. Padły komentarze:

to sposób na poróżnienie sióstr
okrutne i niesprawiedliwe podejście
Wygląda na to, że chcą cię ukarać za wybranie męża, który zarabia mniej
Więcej o: