Prasowanie bez żelazka? To możliwe! Banalne triki, które wykorzystasz nie tylko na wyjazdach

Żelazko to bardzo przydatne urządzenie znacząco ułatwiające nam życie, jednak w niektórych sytuacjach nie możemy z niego skorzystać. Z pomocą przychodzą domowe sposoby na prasowanie, które są proste i skuteczne.

Podczas prasowania zazwyczaj korzystamy z żelazka, jednak np. w trakcie wakacji czy służbowego wyjazdu możemy nie posiadać tego przydatnego urządzenia. Nawet w domu podczas potencjalnej awarii prądu prasowanie przy jego użyciu będzie niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? Dzięki tym banalnym trikom z wykorzystaniem domowych produktów prasowanie bez żelazka stanie się możliwe. 

Prasowanie bez żelazka? Z pomocą przychodzi woda 

Jednym ze sposobów na prasowanie ubrania bez użycia żelazka jest wykorzystanie wody. Wystarczy, że do pustego dozownika np. po płynie do szyb wlejemy małą ilość wody, a następnie dokładnie spryskamy nią całą powierzchnie ubrania. Po wyschnięciu tkaniny należy delikatnie i ostrożnie wygładzić jej poszczególne elementy ręką i proces naszego niecodziennego prasowania można uznać za zakończony.

Czajnik idealnie sprawdzi się do prasowania. Banalna metoda 

Jeśli znajdujemy się w pokoju hotelowym bez żelazka lub po prostu w danej chwili nie możemy skorzystać z tego urządzenia, zbawienny może okazać się klasyczny czajnik z "dziubkiem". Ta metoda szczególnie sprawdzi się, kiedy zależy nam na błyskawicznym wyprasowaniu swojego ubrania. Do czajnika wlewamy wodę, gotujemy, po czym wydobywającą się z niego parę kierujemy na pogniecione fragmenty ubrania. Po wyschnięciu będą jak świeżo wyprasowane. 

Ocet przy prasowaniu bez żelazka. Zaskakujące efekty

Ostatnim sposobem na prasowanie bez używania żelazka jest stworzenie mieszaniny z octu. Do wybranego atomizera wlewamy wodę i ocet w proporcjach 3:1 i dokładnie mieszamy. Teraz wystarczy jedynie spryskać ubranie powstałym roztworem, a po wyschnięciu będzie ono wyprasowane. Należy jednak pamiętać, że nieprzyjemny zapach octu zniknie dopiero po kilku godzinach. 

Więcej o: