Co na muszki owocówki? Domowe sposoby, które są niezawodne! Ten specyfik szybko wytępi owady

Co na muszki owocówki? Przede wszystkim zawsze należy pamiętać o regularnym wyrzucaniu śmieci i resztek jedzenia. Zapominanie o tym może doprowadzić do katastrofy. W wielu domach zalęgają się z tego powodu muszki owocówki. Domowe sposoby na szczęście są w stanie rozwiązać ten problem. Zastosuj jeden z nich i pozbądź się owadów na dobre!

Muszki owocówki są niedużymi, ale za to bardzo uciążliwymi dla człowieka owadami. W żadnym wypadku nie należy bagatelizować ich obecności, ponieważ mimo dosyć krótkiego życia, bardzo szybko się rozmnażają i korzystają z resztek żywności pozostawionych przez człowieka. Mogą też przenosić chorobotwórcze drobnoustroje. Obecność tych owadów najczęściej zauważalna jest latem, gdy nieschowane do lodówki owoce i warzywa psują się szybciej ze względu na wysokie temperatury. Na szczęście można pozbyć się ich za pomocą domowych sposobów.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Muszki owocówki. Domowe sposoby na owady. Rozpocznij od sprzątania!

Muszki owocówki przybywają do mieszkań ze względu na wyczuwalny aromat psujących się resztek jedzenia, a zwłaszcza owoców. Z tego względu pierwszym krokiem powinno być regularne sprzątanie wszystkich szafek i blatów. Żeby osiągnąć sukces, wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

  1. Nie pozostawiaj w zlewie brudnych naczyń i mokrych gąbek, a także regularnie czyść zlew i odpływ.
  2. Przechowuj żywność w lodówce, w zamkniętych pojemnikach.
  3. Regularnie opróżniaj pojemniki na odpady.
  4. Nie pozostawiaj na stole przez długi czas owoców, warzyw i innych produktów spożywczych bez zabezpieczenia.
  5. Zawsze szczelnie zamykaj alkohol, zwłaszcza wino.

Jak zwabić muszki owocówki? Przygotuj odpowiednią pułapkę

Żeby wytępić muszki owocówki, najprostszym sposobem jest przygotowanie odpowiedniej pułapki. Można zrobić ją samodzielnie w domu. Wystarczy do wybranego pojemniczka wlać nieco octu i płynu do mycia naczyń (w równych proporcjach) i pozostawić go w miejscu, w którym można zauważyć sporo muszek. Następnego dnia okaże się, że zwabione przez zapach octu insekty utopiły się w płynie. To jeden z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na pozbycie się tych owadów. Dobrze sprawdzi się również pułapka z owoców (najlepiej tych nie pierwszej świeżości). Odpowiedni produkt włożony do pojemniczka należy od góry zakryć folią spożywczą, zabezpieczyć za pomocą gumki recepturki i porobić maleńkie otwory. Owady po jakimś czasie wlecą do środka i będzie można śmiało wyrzucić przedmiot z owadami w środku.

Więcej o: