Laminowanie brwi domowym sposobem. Banalny trik, aby zachwycać pięknym spojrzeniem

Laminowanie brwi ujarzmi nawet najbardziej niesforne włoski. Pożądany kształt i efekt możemy uzyskać nie tylko w profesjonalnym salonie. Skuteczny żel do brwi stworzymy w domowym zaciszu, wykorzystując do niego produkty z kuchni.

Profesjonalna laminacja brwi to półtrwały zabieg, który trwa niecałą godzinę, a efektem wyczesanych ku górze brwi możemy cieszyć się nawet do 8 tygodni. W salonie kosztuje od 200 złotych, jednak istnieje prosty i tani sposób, dzięki któremu możemy wykonać go w domu.

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Laminowanie brwi żelatyną, instrukcja krok po kroku. Prosty sposób na efekt jak z salonu

Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu czy kosmetyków. Wystarczy, że w kuchni znajdziemy żelatynę i oliwę z oliwek, z której zrobisz skuteczny żel do brwi. Aby przeprowadzić domową laminację w domu:

  • 15 gramów żelatyny i rozcieńczamy w 50 gramach gorącej wody,
  • przez około 5 minut podgrzewamy na małym ogniu, ciągle mieszając,
  • studzimy i dodajemy kilka kropel oliwy z oliwek,
  • dokładnie oczyszczamy brwi z wszelkich zabrudzeń,
  • przy pomocy małego pędzelka nakładamy powstały żel na brwi i od razu nadajemy im pożądany kształt,
  • całość zostawiamy na godzinę,
  • po upływie wymaganego czasu delikatnie zmywamy maseczkę i rozczesujemy włoski.

Odpowiednia pielęgnacja połową sukcesu

Po zabiegu laminacji bardzo ważna jest późniejsza pielęgnacja brwi. Przez kolejne 12 godzin pilnuj, aby ich nie zamoczyć, w przeciwnym wypadku efekt nie utrzyma się długo. Warto wprowadzić także nowy nawyk do codziennej rutyny — każdego ranka lub wieczora delikatnie przeczesywać i wklepywać w brwi kropelkę oliwy.

Podobają ci się pudrowe brwi? Ten zabieg również wykonasz w domu

W celu podkreślenia brwi i wzmocnienia ich koloru możesz wykonać zabieg z użyciem henny pudrowej. Ma działanie odżywcze oraz pielęgnujące a efekt utrzymuje się do 6 tygodni. W pierwszym kroku odtłuść brwi przy pomocy toniku z alkoholem. Wyznacz kształt łuku i nałóż pierwszą warstwę za pomocą pędzelka. Rób to powoli i równomiernie, ze szczególną uwagą na miejsca, gdzie włosków jest mniej. Odczekaj 20 minut i nałóż długą warstwę. Po zakończeniu odczekaj 10 minut, następnie delikatnie przeczesz włoski szczoteczką, a na koniec przemyj je zwilżonym wacikiem. Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu, jak najszybciej zmyj hennę z pomocą mydła i ciepłej wody lub płynu do demakijażu. 

Więcej o: