Laminowanie brwi domowym sposobem. Banalny trik, aby zachwycać pięknym spojrzeniem

Laminowanie brwi ujarzmi nawet najbardziej niesforne włoski. Pożądany kształt i efekt możemy uzyskać nie tylko w profesjonalnym salonie. Skuteczny żel do brwi stworzymy w domowym zaciszu, wykorzystując do niego produkty z kuchni.

Profesjonalna laminacja brwi to półtrwały zabieg, który trwa niecałą godzinę, a efektem wyczesanych ku górze brwi możemy cieszyć się nawet do 8 tygodni. W salonie kosztuje od 200 złotych, jednak istnieje prosty i tani sposób, dzięki któremu możemy wykonać go w domu.

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Laminowanie brwi żelatyną, instrukcja krok po kroku. Prosty sposób na efekt jak z salonu

Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu czy kosmetyków. Wystarczy, że w kuchni znajdziemy żelatynę i oliwę z oliwek, z której zrobisz skuteczny żel do brwi. Aby przeprowadzić domową laminację w domu:

  • 15 gramów żelatyny i rozcieńczamy w 50 gramach gorącej wody,
  • przez około 5 minut podgrzewamy na małym ogniu, ciągle mieszając,
  • studzimy i dodajemy kilka kropel oliwy z oliwek,
  • dokładnie oczyszczamy brwi z wszelkich zabrudzeń,
  • przy pomocy małego pędzelka nakładamy powstały żel na brwi i od razu nadajemy im pożądany kształt,
  • całość zostawiamy na godzinę,
  • po upływie wymaganego czasu delikatnie zmywamy maseczkę i rozczesujemy włoski.

Anna LewandowskaStrój kąpielowy Lewandowskiej stał się hitem sieci. "O mamo! Te kolory"

Odpowiednia pielęgnacja połową sukcesu

Po zabiegu laminacji bardzo ważna jest późniejsza pielęgnacja brwi. Przez kolejne 12 godzin pilnuj, aby ich nie zamoczyć, w przeciwnym wypadku efekt nie utrzyma się długo. Warto wprowadzić także nowy nawyk do codziennej rutyny — każdego ranka lub wieczora delikatnie przeczesywać i wklepywać w brwi kropelkę oliwy.

Podobają ci się pudrowe brwi? Ten zabieg również wykonasz w domu

W celu podkreślenia brwi i wzmocnienia ich koloru możesz wykonać zabieg z użyciem henny pudrowej. Ma działanie odżywcze oraz pielęgnujące a efekt utrzymuje się do 6 tygodni. W pierwszym kroku odtłuść brwi przy pomocy toniku z alkoholem. Wyznacz kształt łuku i nałóż pierwszą warstwę za pomocą pędzelka. Rób to powoli i równomiernie, ze szczególną uwagą na miejsca, gdzie włosków jest mniej. Odczekaj 20 minut i nałóż długą warstwę. Po zakończeniu odczekaj 10 minut, następnie delikatnie przeczesz włoski szczoteczką, a na koniec przemyj je zwilżonym wacikiem. Jeśli nie jesteś zadowolona z efektu, jak najszybciej zmyj hennę z pomocą mydła i ciepłej wody lub płynu do demakijażu. 

Więcej o: