Jak wyczyścić przypalone żelazko? Zrobisz to bez skrobania, a stopa będzie lśnić jak nowa

Zastanawiasz się, czym wyczyścić żelazko, aby ponownie nadawało się do użytkowania? Jest to urządzenie, które bardzo łatwo możemy zniszczyć. Wystarczy lekkie przypalenie materiału, a na tafli pojawi się zabrudzenie. Kolejne rzeczy przez to również mogą zostać z nieestetycznymi plamami na powierzchni. Jak sobie z tym poradzić?

Poznaj wskazówki jak skutecznie wyczyścić gładką taflę ze spalenizny, jednocześnie jej nie uszkadzając. Regularna pielęgnacja urządzenia zapobiegnie powstawaniu ciężkich do usunięcia zabrudzeń z jego powierzchni. Pamiętaj również, żeby wszystkie opisane niżej metody wykonywać przy wyłączonym żelazku.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Jak wyczyścić żelazko folią aluminiową? Zastosuj ten trik

Czyszczenie urządzeń domowymi sposobami zyskuje coraz większą popularność. Okazuje się, że niektóre produkty, które zapewne każdy z nas posiada w domu i często używa, mają również szereg innych zastosowań. W wyniku wielu godzin spędzonych na prasowaniu urządzenie może stracić dawną śliskość i połysk. W przypadku żelazka ze stopą stalową w celu usunięcia zalegających na tafli zabrudzeń wykorzystaj folię aluminiową. Wystarczy, że przeprasujesz lekko pognieciony kawałek, a powłoka odzyska swój pierwotny wygląd.

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Zrobisz to przy użyciu dwóch produktów

Regularne czyszczenie żelazka jest istotne, jeśli nie chcesz, żeby na twojej ulubionej koszulce czy sukience została plama przy kolejnym prasowaniu. Na rynku, dostępnych jest wiele specjalnych środków czyszczących, dedykowanych żelazkom, które możesz śmiało użyć. Warto jest jednak znać jedną z domowych metod na skuteczne i naturalne pozbycie się brudu z powłoki urządzenia. Chodzi o popularny sposób na ciepło z użyciem octu oraz sody oczyszczonej. Szmatką nasączoną octem przecieraj lekko nagrzane, lecz nie gorące żelazko. Jeśli zabrudzenia okazują się zbyt trudne do usunięcia, wzmocnij efekt, dodając odrobiny sody oczyszczonej.

Więcej o: