Zazwyczaj nakładasz ją na skórę, tym razem wyczyść nią okap. Niewiarygodne efekty

Dbanie o poszczególne elementy wyposażenia kuchennego to bardzo istotna kwestia. Jeżeli twój okap wymaga czyszczenia, jeden z tych produktów może okazać się bardzo pomocny.

Głównym zadaniem okapu jest odprowadzanie zbędnych oparów kuchennych, które tworzą się podczas gotowania posiłków. Urządzenie zasysa powietrze, a następnie po prostu odprowadza je na zewnątrz. Oprócz powietrza przez okap przechodzi wiele innych, niepotrzebnych substancji, takich jak tłuszcz czy kurz, które osadzają się na jego poszczególnych elementach. Jak najskuteczniej wyczyścić okap kuchenny? Mało kto wie, że pewien produkt idealnie poradzi sobie z takimi zabrudzeniami. 

Oliwka dla niemowląt pomoże przy czyszczeniu okapu. Zaskakujące efekty

Niewiele osób wie, że oliwka dla niemowląt oprócz wiadomych zastosowań pielęgnacyjnych posiada również właściwości czyszczące. Szczególnie okapy ze stali nierdzewnej dobrze jest umyć produktami, które w składzie posiadają tłuszcz. Wystarczy, że oliwkę nałożymy na urządzenie przy pomocy małej gąbki, a następnie ściereczką zamoczoną w gorącej wodzie przetrzemy zabrudzone powierzchnie. Potem należy jedynie dokończyć mycie papierem kuchennym lub suchą ścierką.

Woda i płyn do naczyń. Sposób na czyszczenie okapu

Jedną z najpopularniejszych metod czyszczenia okapu jest użycie wody i zwykłego płynu do naczyń. Ten sposób także się sprawdza. Podobnie jak w przypadku oliwki - gąbkę moczymy w ciepłej wodzie wymieszanej z kilkoma kroplami płynu, po czym dokładnie myjemy brudny okap. Na koniec, do przetarcia można użyć ręcznika kuchennego. 

Wyczyść okap sodą oczyszczoną. Banalny trik 

Ostatnim sposobem na czyszczenie okapu jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Do małej miseczki wsypujemy kilka łyżeczek produktu, a następnie dodajemy niewielką ilość wody - w ten sposób, aby z proszku powstała lepka papka. Teraz wystarczy tylko wyczyścić powstałym roztworem całe urządzenie, a będzie ono czyste i odświeżone. 

Więcej o: