Jak wyczyścić płytę indukcyjną, żeby nie było smug? Tanie, domowe sposoby na zabrudzenia

Coraz częściej w mieszkaniach można zobaczyć płytę indukcyjną. Ludzie decydują się na jej zakup rezygnując z kuchenek gazowych. Taki sprzęt wymaga jednak dokładnego, regularnego czyszczenia, by mógł służyć jak najdłużej. Dowiedz się, jak skutecznie wyczyścić płytę indukcyjną domowymi sposobami.

Ważne, żeby zawsze dokładnie czyścić płytę indukcyjną, skoro przygotowujemy na niej nasze posiłki. Najlepiej robić to bezpośrednio po gotowaniu, gdy brud i inne osady nie zdążyły jeszcze zaschnąć. W innym wypadku doczyszczenie urządzenia może być dużo trudniejsze. Niestety ten sprzęt należy do tych, które bardzo szybko się brudzą, dlatego warto dbać o niego każdego dnia. Dzięki domowym sposobom zachowanie higieny jest możliwe i okazuje się, że wcale nie potrzeba do tego drogich, chemicznych specyfików.

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną? Wykorzystaj ocet i sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona i ocet to produkty, które można znaleźć prawie w każdej kuchni. Świetnie sprawdzają się podczas gotowania, ale mogą również pomóc w sprzątaniu różnych powierzchni. Aby odpowiednio wyczyścić płytę indukcyjną, w pierwszej kolejności należy nasączyć ściereczkę w occie i przetrzeć nią urządzenie. Następnie wystarczy posypać powierzchnię sodą i położyć na niej ściereczkę namoczoną wcześniej w ciepłej wodzie. Kiedy minie 15 minut, trzeba przetrzeć płytę do sucha. Dzięki temu działaniu w krótkim czasie będzie można cieszyć się osiągniętym efektem. To doskonały sposób na usunięcie przypaleń i plam z tłuszczu. Jeśli nie znosisz specyficznego aromatu octu, to zamiast niego dobrze poradzi sobie również sok z cytryny, który dodatkowo może usunąć zbędny kamienisty osad.

Czym się czyści płytę indukcyjną? Zastosuj skrobak

Posiadacze płyty indukcyjnej powinni zaopatrzyć się w specjalnie przystosowany do jej czyszczenia skrobak. Aby usunąć przypalenia, należy spryskać urządzenie mieszanką wody z octem w proporcji 1:1 i użyć przedmiotu. Warto uważać na to, by nie porysować płyty. Niektóre z nich są bardzo delikatne! W likwidowaniu smug z płyty indukcyjnej skuteczny może okazać się płyn do mycia szyb. Wystarczy spryskać urządzenie mieszanką, a następnie przetrzeć je do sucha.

Podczas czyszczenia płyty indukcyjnej nie można zapomnieć o kilku zasadach

Prawidłowe czyszczenie niektórych powierzchni ma swoje zasady. W przypadku płyty indukcyjnej należy myć urządzenie systematycznie, najlepiej po każdym użyciu i robić to tylko wtedy, gdy urządzenie nie jest już gorące.

Więcej o: