Kobiety chcą rodzić w makijażu! Powód tej decyzji może zaskoczyć. Nie chodzi tylko o wygląd

Poród, to bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica. Świat niemal wywraca się do góry nogami, a dla małego człowieka to początek niesamowitej historii. Wiele kobiet stara się zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół w tym dniu. Niektóre wybierają nawet... makijaż.

Makijaż przy porodzie może budzić kontrowersje. Inaczej podchodzi się do akcji porodowych, które są nagłe, a kobieta nie zdąży zmyć makijażu, a inaczej do sytuacji, kiedy makijaż jest nakładany specjalnie tuż przed porodem. Skąd taka decyzja? Można przecież założyć, że poza lekarzami, pielęgniarkami i partnerem, no i oczywiście dzieckiem, nikt nie będzie kobiety "oglądał". Okazuje się jednak, że dla mamy makijaż w tym dniu może mieć ogromne znaczenie i nie chodzi tylko o "dobre wrażenie".

Zobacz wideo Fotografuje porody. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem

Dlaczego kobiety chcą być umalowane podczas porodu?

Poród w makijażu może wydawać się być czymś zupełnie niepotrzebnym. Brzmi, jak "zachcianka" gwiazd, ale w rzeczywistości może być bardzo ważny. W sytuacji intymnej, którą z pewnością jest takie wydarzenie, kobiecie może towarzyszyć strach i dyskomfort. Może w takiej sytuacji czuć się po prostu nieatrakcyjnie. Makijaż pomaga wielu kobietom poczuć się wyjątkowo, kobieco i o wiele bardziej komfortowo. To istotne zwłaszcza dla tych osób, które malują się na co dzień. Wyjątkowy wygląd w dniu porodu wpływa na lepsze samopoczucie. Wiele pań nie czuje się przez to "obdartych" z własnego wizerunku, a pobyt w szpitalu traktują, jak coś naturalnego, co nie generuje niepokoju i zbędnych emocji. Innym powodem, dla którego makijaż może mieć podczas porodu szczególne znaczenie, jest fakt, że wiele kobiet rodzących to...gwiazdy i influencerki. Często w dwudziestym pierwszym wieku nie tylko ważne jest ładne zdjęcie z noworodkiem tuż po akcji porodowej, które zamieszczą w mediach społecznościowych, ale i relacjonowanie samego porodu!

Poród w makijażu ma też przeciwników. Jakie są argumenty?

Poród w makijażu może być przez wiele osób czymś w pełni zrozumiałym, ale może też budzić wiele negatywnych emocji. Przeciwnicy i przeciwniczki, wypowiadający się głównie w sieci, argumentując "bezsens" takiego działania głównie tym, że przecież najważniejsze jest dobro dziecka, a nie wygląd. Ich zdaniem, mama skupia się w takim dniu głównie na sobie, zamiast skoncentrować się na przyjściu na świat swojego potomka. Inny argument "przeciw", który jest bardzo popularny, mówi o tym, że szpital to miejsce, gdzie przede wszystkim zwraca się uwagę na zdrowie. Ponieważ większość osób przebywających w szpitalu ma na uwadze kwestie medyczne, należy tego przestrzegać, uszanować i nie "gwiazdorzyć". Kobiety, które decydują się na makijaż, muszą jednak pamiętać, że lekarze jasno wymagają również innych wytycznych. Podkreślają, że ze względu na ryzyko np. akcji ratowania życia, czy cesarskiego cięcia, nawet paznokcie powinny pozostać z czystą płytką, a biżuteria powinna bezzwłocznie zostać zdjęta przed akcją porodową

Więcej o: