Założyła Instagrama w wieku 92 lat i udowadnia, że wiek to tylko liczba! "Życie zaczyna się po 90."

Pani Ania to 95-letnia kobieta mieszkająca w Wielkiej Brytanii. Trzy lata temu postanowiła spełnić swoje marzenie i założyła profil na Instagramie. Dzisiaj w mediach społecznościowych śledzi ją ponad 80 tysięcy osób, dla których jest niezwykłą inspiracją.

"Mam na imię Ania i w wieku 85 lat wyemigrowałam do UK. Kiedy stuknęły mi 92 lata zapragnęłam mieć konto na Instagramie. Pokażę, że jest to możliwe" - tak przedstawia się Pani Ania, która od trzech lat prowadzi swoje konto na Instagramie. "Życie zaczyna się po 90" obserwuje dzisiaj ponad 82 tysiące osób. Kobieta nie tylko pokazuje swoje codzienne życie, ale przede wszystkim zaraża pozytywną energią. 

Założyła Instagrama w wieku 92 lat 

Pani Ania urodziła się w 1927 roku na terenach dzisiejszej Ukrainy, skąd trafiła do Gubina. Tam pracowała w wiejskich szkołach jako nauczycielka. "Potem zrezygnowałam z pracy nauczycielskiej i poszłam pracować w większych zakładach pracy – najpierw były Żary, potem Zielona Góra, Bielawa, Głuchołazy, w końcu wylądowałam w Chałupkach" - mówiła w rozmowie z Onetem.  

Zobacz wideo Samotni w Boże Narodzenie. "Dziś każdy z rodziny jest sam sobie. Młodym nie wpaja się miłości rodzinnej"

W wieku 85 lat przeprowadziła się do córki mieszkającej w Anglii. To właśnie ona namówiła kilka lat temu mamę do założenia profilu w mediach społecznościowych i dzisiaj pomaga jej we wszystkich technicznych rzeczach związanych z prowadzeniem Instagrama. 

Nie chodzi o to, żeby Mamie popularność przynieść, tylko o to, żeby ludzie w Polsce, a zwłaszcza system, zaczął się zajmować ludźmi starszymi. Chodziło także o to, żeby starsza pani miała jakieś urozmaicenie i zajęcie - mówi córka Pani Ani w wywiadzie. 
 

"Życie zaczyna się po 90": 95-latka stała się inspiracją dla ludzi w każdym wieku 

Teraz Pani Ania to jedna z najpopularniejszych influencerek w starszym wieku. "Jestem drugą najstarszą osobą na świecie na Instagramie" - jak sama podkreśla. W pierwszym poście, opublikowanym w maju 2019 roku, Pani Ania wyznała, że chce spełnić swoje marzenia. "Bo jak nie dzisiaj, to kiedy?" - zapytał retorycznie. Dla kobiety prowadzenie konta w mediach społecznościowych to coś więcej niż hobby. Pani Ania chciała stworzyć w Internecie miejsce dla osób starszych. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudna potrafi być samotność i brak kontaktu z innymi ludźmi.  

Osamotnienie to jedna z największych bolączek starości. Osoby starsze więcej czasu spędzają w domu, często pozostawione same sobie. Mniej mają kontaktu z innym i okazji do rozmowy – mówi pani Ania w rozmowie z Onetem. 

Konto "Życie zaczyna się po 90" obserwuje dzisiaj ponad 82 tysiące osób w różnym wieku. Oprócz prowadzenia Instagrama, ogromną pasją kobiety są podróże. W rozmowie z Wysokimi Obcasami zdradziła, że pomimo wieku nie ma zamiaru kończyć z odkrywaniem nowych miejsc, a z córką marzą nawet o współpracy z kanałem podróżniczym i własnym reality-show.  

Po co oglądać zawsze ten sam widok za oknem, skoro codziennie można mieć inny? – mówi. 
Więcej o: