Jak wyczyścić białe buty? 5 domowych sposobów, dzięki którym będą wyglądały jak nowe

Białe trampki czy sneaksersy to ponadczasowe obuwie, które nie wychodzi z mody. Jedynym minusem białych butów jest to, że wszelkie zabrudzenia są na nich bardzo widoczne. Nie musisz się tym przejmować. Te produkty, które na pewno masz w domu, sprawią, że twoje białe buty będą wyglądały jak nowe.

Białe buty mogą stanowić dodatek do wielu stylizacji. Zdarza się jednak, że z obawy przed zabrudzeniami rezygnujemy z zakupu wypatrzonego modelu. Wbrew pozorom czyszczenie białych butów jest bardzo proste. Nie potrzebujesz żadnych drogich detergentów, wystarczą produkty, które na pewno masz w domu. Dzięki tym sprawdzonym sposobom twoje białe będą wyglądały jak nowe przez długi czas.  

Domowe sposoby na czyszczenie białych butów. Soda oczyszczona 

Jednym ze sprawdzonych sposobów na czyszczenie białych butów jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Dwie-trzy łyżeczki sody oczyszczonej należy wymieszać z wodą. W przygotowanym roztworze należy zamoczyć ściereczkę i przecierać nią obuwie. Ten sposób sprawdzi się doskonale w przypadku butów wykonanych z materiału- znów będą śnieżnobiałe. 

Jak wyczyścić białe buty? Sok z cytryny

Kolejnym domowym sposobem na zabrudzone białe buty jest sok z cytryny. Do szklanki wody dodaj 3-4 łyżeczki soku z cytryny. Następnie zamocz ściereczkę i przetrzyj buty. Ten sposób pomoże nie tylko usunąć plamy, ale też pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z obuwia. 

Białe buty jak nowe. Ocet 

Inną w 100% naturalną metodą jest wykorzystanie octu. Ten sposób jest niezwykle skuteczny w przypadku butów wykonanych z zamszu lub skóry. Na zwilżoną ściereczkę nalej łyżeczkę octu i przetrzyj obuwie. Następnie przepłucz obuwie samą wodą. 

Sprawdzone sposoby na czyszczenie białych butów. Płyn do mycia naczyń 

Do czyszczenia białych butów można wykorzystać także płyn do mycia naczyń. Na zwilżoną ściereczkę wystarczy nalać 2-3 krople płynu, a następnie przetrzeć obuwie. Brudną pianę można zebrać papierowym ręcznikiem. Przy usuwaniu dużych zabrudzeń można połączyć płyn do mycia naczyń z sodą oczyszczoną.

Jak wyczyścić białe buty? Pasta do zębów 

Białe buty można wyczyścić również pastą do zębów, najlepiej taką o wybielających właściwościach. Zmocz starą, miękką szczoteczkę do zębów, nałóż na nią odrobinę pasty i kolistymi ruchami szoruj buty. Tym sposobem możesz wyczyścić zarówno buty wykonane z materiału, jak i ze skóry. To świetna metoda na wyczyszczenie cholewki i podeszwy buta. 

Więcej o: