Jak pozbyć się kuny? Niezawodne i humanitarne rozwiązania na wypłoszenie szkodnika

Kuny mogą uprzykrzać życie wielu osób poprzez przegryzanie kabli elektrycznych w samochodzie, czy atakowanie np. kur, czy ptactwa. Często można je spotkać w budynkach gospodarczych lub na poddaszach domów. Pamiętaj, że ssaki te znajdują się pod ochroną, więc jedynie humanitarne sposoby na ich pozbycie wchodzą w grę. Podpowiadamy, jak skutecznie działać.

Kuny to drapieżniki, które należą do rodziny łasicowatych. Pojawienie się tych zwierząt w domu to dla wielu osób powód do stresu. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Możesz sięgnąć po domowe sposoby na skuteczne odstraszenie kuny i pozbycie się jej z terenu posesji. Te metody opierają się na wprowadzeniu do otoczenia nowych przedmiotów, gdyż ssaki te mają neofobię, więc nie przepadają za nowościami. Ponadto w pozbyciu się kuny często wykorzystuje się nielubiane przez zwierzęta zapachy.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Jak się pozbyć kuny z poddasza, ogrodu czy auta na dobre? Wybierz humanitarny sposób

Chcąc skutecznie walczyć z kunami najlepiej wykorzystać rozwiązania, które znajdziesz w sklepach i są gotowe do użycia. Najpopularniejszym jest ultradźwiękowy odstraszacz, który jest nie tylko humanitarny, ale również możesz go zainstalować w domu, ogrodzie, na poddaszu oraz aucie. Urządzenie to emituje impulsy o częstotliwości wynoszącej powyżej 22 kHz, które są niesłyszalne dla ludzi, zaś dla zwierząt takich jak kuny oraz gryzonie niezwykle nieprzyjemne, wręcz nie do zniesienia. Co istotne ten sposób nie zakłóca działania innych przedmiotów elektrycznych. 

Jakiego zapachu nie lubią kuny? Poznaj ich słabości

Kuna nie tylko nie znosi obecności nowych rzeczy w otoczeniu, ale również niektórych zapachów. Niezwykle drażniące dla ssaków i ich nozdrzy jest woń środków dezynfekcyjnych, sierść psa i rozbite jajka. Jak wykorzystać te przedmioty w celu usunięcia kuny z otoczenia? Wystarczy, że rozstawisz naczynia z rozlanym środkiem chemicznych, rozbitym jajkiem czy zebraną sierścią na poddaszu lub ogrodzie. Ważne jest, żeby robić to w rękawicach ochronnych, aby zwierzę nie wyczuło zapachu człowieka.

Więcej o: