Weź 4 zł i idź do apteki. Ten środek zastąpi ci wiele kosmetyków i lekarstw!

O jego prozdrowotnych właściwościach zdrowotnych było głośno już dawno temu. Dzięki swoim licznym zdolnościom nie tylko wspomoże pielęgnację skóry, paznokci i włosów, lecz także załagodzi ból brzucha, głowy, dokuczliwe bóle krzyża i wiele innych. Jeżeli w swojej kosmetyczce nie masz jeszcze olejku rycynowego, czas najwyższy to zmienić!

Olejek rycynowy to specyfik, który znajdziesz w każdej aptece. Wyróżnia go nie tylko możliwość zastosowania na wiele różnych dolegliwości, lecz także atrakcyjna cena - najczęściej za 30 g produktu zapłacimy niecałe 4 złote! Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, że oprócz zastosowania w kosmetyce, możemy użyć go także w zwalczaniu uporczywych problemów zdrowotnych. Wszechstronne wykorzystanie olejku sprawiło, że po dziś dzień cieszy się on uznaniem na całym świecie!

Na co warto zastosować olejek rycynowy? Możliwości jest naprawdę wiele!

Olejek rycynowy nie bez powodu stanowi popularny składnik wielu produktów kosmetycznych. Możemy znaleźć go m.in. w specyfikach do demakijażu, pielęgnacji twarzy, a nawet w odżywkach do rzęs, włosów i paznokci. Na etykietach doszukamy się go pod łacińską nazwą "Oleum Ricini" lub angielską "Castor Oil". Doceniany jest za wielość swoich funkcji: zmiękcza i odżywia skórę, jak również emulguje i reguluje lepkość produktu. Co więcej, łagodzi on podrażnienia skóry, przyczynia się do jej regeneracji, wzmacnia brwi, rzęsy i włosy, zapobiegając przy tym ich nadmiernemu wypadaniu. 

olejek rycynowyolejek rycynowy shutterstock.com

Olejek rycynowy na dolegliwości zdrowotne? Koniecznie wypróbuj!

Jeżeli poszukujesz skutecznego produktu, który przyniesie ulgę w dolegliwościach jak bóle głowy, mięśni, brzucha, stawów, a nawet kręgosłupa - koniecznie sięgnij po olejek rycynowy! W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzą się gorące okłady z oleju. Zawarty w nim kwas rycynolowy posiada właściwości przeciwbólowe, dzięki czemu idealnie sprawdzi się jako preparat na bolące stawy, a nawet zmiany reumatyczne.

Wystarczy, że podgrzejesz odpowiednią ilość olejku i nasączysz nim gazę. Następnie tak przygotowany opatrunek wystarczy przyłożyć do źródła bólu. Jeżeli chcesz dłużej utrzymać wysoką temperaturę, możesz dodatkowo nałożyć na kompres folię. Zaleca się trzymać produkt na bolącym miejscu, nie krócej niż 30 minut. 

Pamiętaj jednak, że nie każdy organizm zareaguje na olejek rycynowy tak samo. Jeżeli po nałożeniu produktu na skórę wystąpiły jakiekolwiek działania niepożądane, natychmiast zaprzestań jego stosowania. Nie zaleca się także używania wspomnianego oleju w ciąży i podczas karmienia piersią. 

Więcej o: