Zazwyczaj używasz jej do prania, tym razem wrzuć do zlewu. Uciążliwy problem sam zniknie

Brzydki zapach z odpływu czy zatkany zlew to częsty problem. Można temu zaradzić, sięgając po sprawdzone domowe sposoby. Wystarczy sięgnąć po kapsułkę do prania. Jak to zrobić? Sprawdźmy!

Brzydki zapach wydobywający się z odpływu może pojawić się, nawet jeśli regularnie czyścisz zlew. Odpowiedzialne za to są bakterie, które rozwijają się na resztkach jedzenia uwięzionych w rurach. A nagromadzone pozostałości mogą prowadzić do zatkania odpływu. Jak temu zaradzić? Wypróbuj ten sprawdzony sposób z kapsułką do prania!

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Wrzuć kapsułkę do prania do zlewu. To pomoże pozbyć się uciążliwego problemu

Za brzydki i nieprzyjemny zapach wydobywający się z rur w kuchni odpowiedzialne są bakterie. Namnażają się one na resztkach jedzenia, które trafiają do odpływu. Po pewnym czasie zapach staje się nie do zniesienia, a zlew może się zatkać. By uniknąć tego problemu, możesz zamontować w odpływie specjalne sitko, które będzie wyłapywało pozostałości jedzenia w trakcie zmywania naczyń. Co, jeśli nie udało ci się zadziałać w porę i pojawiła się wyjątkowo przykra woń? Sięgnij po kapsułkę do prania.

Jeśli z odpływu zaczął unosić się nieprzyjemny zapach, umieść na sitku kapsułkę do prania. Następnie powoli zalewaj ją bardzo gorącą, ale nie wrzącą wodą. Lej, dopóki całkowicie się nie rozpuści. Problem powinien zniknąć. Pamiętaj, że sposób ten zadziała jedynie na brzydki zapach! By udrożnić rury, sięgnij po inne metody.

Inną z metod walki z nieprzyjemną wonią w zlewie jest zalanie odpływu octem. Wsyp do odpływu pół szklanki sody oczyszczonej i odczekaj 20 minut. Po tym czasie zalej odpływ szklanką octu. Przykryj ściereczką. Gdy z odpływu przestanie wydobywać się piana, wlej gorącą wodę.

Jak udrożnić zatkany zlew? Sięgnij po te domowe sposoby

Jeden ze skutecznych sposobów na zatkany zlew jest sól. Wystarczy, że wsypiesz do odpływu pół szklanki tej przyprawy, a następnie zalejesz ją gorącą wodą. Sól rozpuści gromadzące się w rurach resztki jedzenia. Pamiętaj jednak, że zadziała łagodnie i najlepiej sprawdzi się w przypadku lekkiej niedrożności.

Inną z metod jest zalanie odpływu gorącą wodą z rozpuszczoną tabletka do zmywarki. Wrzuć ją do garnka z wrzątkiem i pozostaw do rozpuszczenia i przestudzenia na około 30 minut. Po tym czasie wlej mieszankę do zlewu.

Więcej o: