Poszła do ekskluzywnej restauracji w krótkim topie z dekoltem. Kazali jej przykryć się szalikiem

TikTokerka wybrała się do eksluzywnej restauracji w wydekoltowanym topie, odsłaniającym brzuch. To nie spodobało się pracownikom lokalu, którzy... poprosili ją o zakrycie się szalem z kosza z rzeczami znalezionymi. Influencerka nagrała 7-sekundowy film w odpowiedzi na tę sytuację, pod którym wciąż przybywa komentarzy. Niektórzy uważają, że restauracje mają prawo stosować określony dress code, a niektórzy kompletnie się z tym nie zgadzają.
Zobacz wideo Agatheanneg banuje konta na TikToku. Kogo nie chce już oglądać? [Lista Plotka]

Wideo tiktokerki o pseudonimie Slayraslaye pojawiło się w mediach społecznościowych już rok temu, jednak nadal nie traci na popularności, a internauci wciąż je komentują. Chodzi o nagranie, w którym influencerka pokazuje, z jaką reakcją personelu lokalu miała do czynienia po przyjściu do jednej z ekskluzywnych restauracji.

Warto zaznaczyć, że użytkowniczka TikToka miała na sobie wyjątkowo skąpy strój, który nie pozostawiał wiele dla wyobraźni. Turkusowoniebieski top przypominał raczej górę od dwuczęściowego stroju kąpielowego, zaś głęboki dekolt ozdabiały liczne złote naszyjniki. Sama influencerka uważała, że wygląda elegancko - tak zresztą stwierdziła nawet w jednym ze swoich komentarzy pod filmem.

TikTokerka poszła w krótkim topie z dekoltem do ekskluzywnej restauracji. Takiej reakcji się nie spodziewała

Jak się okazało, stylizacja ta kompletnie nie przypadła do gustu obsłudze ekskluzywnej restauracji, w  której obowiązywał określony dress code. W przeciwieństwie do większości funkcjonujących w ten sposób lokali, kobiety jednak nie wyproszono. Pozwolono jej zjeść pod warunkiem, że się zakryje. W tym celu udostępniono jej... szalik z kosza z rzeczami znalezionymi lub pozostawionymi przez poprzednich klientów restauracji.

Tiktokerce wytłumaczono, że narusza zasady dotyczące właściwego ubioru, obowiązujące gości restauracji. Filmik, który Slayraslaye zamieściła na TikToku w formie komentarza do twj sytuacji, ma zaledwie 7 sekund. Widzimy na nim, jak użytkowniczka aplikacji zasłania się otrzymanym szalem.

"Kiedy jesteś 'dresscode'owany' w ekskluzywnej restauracji" - czytamy w opisie opublikowanego przez nią nagrania, które po raz pierwszy zostało udostępnione na TikToku w sierpniu 2021 roku - w czasie  wakacyjnych upałów.

"Tak, ten szalik należy do restauracji. Nie widziałam, że takie tam są wibracje" - czytamy w opisie nagrania.

Burza w komentarzach pod filmem. "Dlaczego wszyscy są tak niedoinformowani"

Klip influencerki został obejrzany już blisko 71 tysięcy razy i ma 150 udostępnień. Pod nim zaś rozgorzała żywa dyskusja, która - mimo upływu roku - wciąż się toczy. Opinie komentujących są podzielone.

Wielu z nich wskazuje na fakt, że pewne ekskluzywne lokale mają swoje zasady dotyczące ubioru i decydując się na korzystanie z ich przestrzeni, tiktokerka powinna zaakceptować regulamin oraz w praktyce zastosować się do niego. Niektórzy zaznaczali, że i tak był to gest ze strony restauracji - ponieważ nie wyproszono jej, lecz zaoferowano rozwiązanie ugodowe.

"Jeśli pójdę do eleganckiej restauracji, nie chciałbym, aby drugi gość wyglądał, jakby był w nocnym klubie" - brzmi jeden z zamieszczonych pod filmikiem komentarzy.

"Dlaczego wszyscy są tak niedoinformowani na ten temat. Dress code’y stosuje się w wysokiej klasy restauracjach, aby zachować pewien poziom prestiżu i klasy" - pisze kolejny użytkownik aplikacji.

Zarzuty o bodyshaming

"Powiedz mi, że nigdy nie byłeś w eleganckiej restauracji nie mówiąc, że nigdy nie byłeś w eleganckiej restauracji" - podsumował inny tiktokowicz.

Nie wszyscy jednak podzielają tej pogląd. Część użytkowników popularnej platformy twierdziła, że wymóg konkretnego rodzaju ubioru ze strony restauracji jest nadużyciem, a samo zachowanie obsługi zahacza o bodyshaming ich klientki. Jedna z komentujących stwierdziła, że „gdyby to Kim Kardashian jadła tam, mając na sobie dokładnie to samo", pracownicy nie robiliby żadnego problemu.

"Ludzie czują się zbyt swobodnie, kontrolując kobiece ciało" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Sama tiktokerka wydawała się być zszokowana taką reakcję personelu restauracji. "Wyglądasz elegancko jak diabli" skomentował jej strój jeden z internautów, na co odpowiedziała: "Tak właśnie myślałam".

Źródło: TikTok/New York Post

Więcej o: