Bądź jak Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow sprzed lat. TOP 3 trendy z lat 90., które będą modne jesienią

W najnowszych trendach zdecydowanie da się zauważyć wpływ lat 90. Stylizacje ówczesnych modowych ikon, jak Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow czy Sarah Jessica Parker są dziś odtwarzane. Te 3 trendy z lat 90. będą prawdziwym hitem jesieni 2022.

Hasłem przewodnim stylu lat 90. jest "mniej znaczy więcej". Królowały wtedy proste stylizacje i neutralne kolory. Moda lat 90. powraca na współczesne wybiegi. Stylizacje noszone kiedyś przez Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow czy  Carolyn Bessette-Kennedy są teraz na topie. Przypominamy 3 trendy z lat 90., które będą znów modne jesienią 2022.

Stylizacje na jesień 2022. Skóra w różnych wydaniach 

Skórzane trencze inspirowane filmem "Matrix" były prawdziwym hitem przełomu lat 90 i 00. Nosiły je m. in. Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston i Cindy Crawford. Jesienią 2022 skórzane płaszcz również będą na topie. 

 

Obok ponadczasowej czerni, na wybiegach pojawiały się brązowe, czerwone i niebieskie  płaszcze. Jeżeli jesteś fanką casualowych stylizacji, możesz połączyć skórzany płaszcz z ulubionymi jeansami i ciepłym golfem. W tym sezonie modne będą także total looki - do skórzanego płaszcza możesz więc dobrać spodnie lub spódnicę z tego samego materiału. 

Trendy na jesień 2022. Zwierzęce printy 

Lamparcie cętki i panterka to nieodłączne elementy stylizacji z lat 90. Do modowej historii przeszła stylizacja z filmu "Utalentowany pan Ripley", w którym to Marge Sherwood (grana przez Gwyneth Paltrow) nosiła płaszcz w lamparcie cętki i dopasowywany toczek.  Aktorkę można było zobaczyć w podobnym płaszczu także poza ekranem, połączyła go z czarnymi spodniami i znoszonymi conversami.

 

Potem przez długi czas zwierzęce printy kojarzyły się z kiczem i babciną szafą, teraz wracają do łask. Lamparcie cętki, panterka i zebra będą hitem nadchodzącej jesieni. Mogą zdobić sukienki, swetry, płaszcze, ale też dodatki, takie jak botki czy torebki. Jeżeli chcesz urozmaicić swoją garderobę i wyglądać modnie, zdecydowanie postaw na zwierzęce wzory. 

Powracające trendy sprzed lat. Spodnie z niskim stanem 

Spodnie z niskim stanem wylansował w 1994 roku Alexander McQueen. Gdy w tym samym roku pokazała się w nich Madonna, stały się obowiązkowym elementem stylizacji późnych lat 90. i wczesnych 2000.

 

Jesienią 2022 biodrówki znów będą na topie. Na wybiegach pojawiły się nie tylko jeansy z obniżonym stanem, ale też bojówki. Minimalistyczne, materiałowe modele są nie tylko supermodne, ale też bardzo wygodne. Takie spodnie wystarczy połączyć z białym topem.  

Więcej o: