Pamiętacie Izabelę Dąbrowską? Grała w "Bulionerach" i "Plebanii". Wiemy, co u niej słychać!

Izabela Dąbrowska szybko zdobyła sympatię widzów, kiedy zagrała w bijącym rekordy popularności serialu "Bulionerzy". Tam wcieliła się w jedną z najbardziej lubianych postaci - sąsiadkę Jastrzębską. Aktorka skończyła niedawno 56. lat i występowała w najlepszych polskich produkcjach. Co dzisiaj słychać u Izabeli Dąbrowskiej?

Zapewne każdy z nas kojarzy serial "Bulionerzy", który w latach 2004-2008 bił rekordy popularności. W produkcji wystąpiło wiele znanych polskich artystów, w tym Izabela Dąbrowska. Aktorka wcieliła się w postać uwielbianą przez widzów - sąsiadkę Jastrzębską. Dąbrowska nie stanęła po tej roli na laurach i w ciągu następnych lat mogliśmy ją oglądać w wielu wybitnych filmach i serialach. Chociaż aktorka mocno chroni swojej prywatności, to wiemy, co u niej słychać!

Izabela Dąbrowska to jedna z najlepszych polskich aktorek. Jak zaczynała się jej kariera?

Izabela Dąbrowska urodziła się 22 sierpnia 1966 roku w Białymstoku. Już będąc dzieckiem wiedziała, że chce być zawodowo związana z teatrem i robiła wszystko, żeby spełnić swoje marzenie. Uczęszczała do V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku. Po zdaniu matury rozpoczęła studia na Wydziale Lalkarskim w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

Dąbrowska debiutowała w gdańskim Teatrze Lalki i Aktora "Miniatura". Wcieliła się tam w rolę Ziarenka w "Turlajgroszku" Piotra Tomaszczuka i Tadeusza Słobodzianka. Aktora przeniosła się później do Warszawy, gdzie związała się z Teatrem Lalka. Chociaż występowała na wielu scenach w całej Polsce, Izabela Dąbrowska szybko zaczęła próbować swoich sił także przed kamerą. 

Zobacz wideo Oni odeszli z 'M jak Miłość'

Widzowie znają ją z roli w "Bulionerach". Co dziś słychać u Izabeli Dąbrowskiej?

Największą popularność i sympatię widzów przyniosła aktorce bez wątpienia rola w serialu "Bulionerzy". Dąbrowska od początku wiedziała, że nie chce dać się jednak zaszufladkować. Szukając nowych zawodowych wyzwań, wystąpiła później w takich produkcjach jak "Nie kłam, kochanie", "Galerianki", "Ida" czy "Bogowie". Ostatnio mogliśmy ją oglądać w drugiej części hitu Netflixa "W lesie dzisiaj nikt nie zaśnie 2", a także w uwielbianym przez widzów serialu "Blondynka". 

Izabela Dąbrowska realizuje się także na scenie kabaretowej. Utalentowana artystka od lat gra w "Kabarecie na koniec świata". Wystąpiła także w miniserialu komediowym "Ucho prezesa". Jak podaje filmweb.pl, w 2022 r. będzie miał premierę film "Tonia" w reżyserii Marcina Bortkiewicza, w którym zobaczymy aktorkę. 

 
Więcej o: