Pierwsze polskie blogerki. Niewiele osób dawało im szansę, dziś zarabiają krocie

Maffashion, Jessica Mercedes, Honorata Skarbek... to właśnie te pierwsze polskie blogerki nazywane były "królowymi sieci". Dzisiaj są nie tylko influencerkami, ale też kobietami biznesu, które na kampaniach reklamowych i własnych firmach zarabiają krocie. Co dzisiaj słychać u pierwszych polskich blogerek? Nie wszystkie są dalej związane z siecią!

Zaczynały swoje kariery, kiedy blogowanie i media społecznościowe były uważane za chwilową modę. Mało kto dawał im szansę, a dla wielu osób były zwyczajnie tematem do żartów. One jednak wierzyły w swoje marzenia i się nie poddawały. Regularnie publikowały nowe posty, wpisy i zdjęcia z amatorskich sesji zdjęciowych. Dzisiaj pierwsze polskie blogerki swoim nazwiskiem reprezentują już pewną markę. Mają własne firmy, a za udostępnienia na Instagramie zarabiają krocie.  

Pierwsze polskie blogerki: Maffashion 

Julia Kuczyńska, w sieci znana pod pseudonimem Maffashion, to obecnie jedna z najpopularniejszych blogerek w Polsce. Chociaż nie prowadzi już swojego bloga, dalej jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na Instagramie publikuje efekty współprac ze światowymi koncernami, najnowsze stylizacje i osobiste przemyślenia. Blogerka ma za sobą także niewielkie role w filmach „Planeta singli 2" i „Jak poślubić milionera". O Maffashion znów zrobiło się głośno przez aferę związaną z jej byłym partnerem i ojcem dziecka, Sebastianem Fabijańskim. Aktor, który był zaręczony z blogerką, przyznał się do zdrady, która ostatecznie miała doprowadzić do rozpadu ich związku.  

 
Zobacz wideo Spektakularna zmiana koloru włosów u Maffashion

Pierwsze polskie blogerki: Honorata Skarbek 

Honorata Skarbek bloga zaczęła prowadzić już w gimnazjum. To dzięki niemu szybko zdobyła rozpoznawalność w Internecie. W późniejszych latach influencerka zapragnęła zmiany i postanowiła spróbować swoich sił w muzyce. W 2011 roku wydała pierwszy album, który zatytułowała „Honey". Muzyczna kariera zapewniła jej sławę, oraz uznanie krytyków. Dzięki rozpoznawalności wzięła udział w wielu programach telewizyjnych. Została uczestniczką „Tańca z gwiazdami", „Dancing With The Stars", a także „Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Chociaż dzisiaj woli skupiać się na swojej karierze muzycznej, dalej jest mocno aktywna w sieci, a na samym Instagramie obserwuje ją 397 tysięcy osób.  

 

Pierwsze polskie blogerki: Jessica Mercedes

Jessica Mercedes to wielokrotnie nagradzana blogerka, która nieprzerwanie od wielu lat publikuje posty w sieci. Karierę rozpoczęła, mając zaledwie 17 lat, a dzisiaj to jedna z najbardziej rozpoznawalnych influencerek w Internecie. Ma na swoim koncie współprace z największymi markami modowymi i udział w pokazach Chanel czy Fendi. W 2017 r. stworzyła markę z kostiumami kąpielowymi „Moiess", a rok później firmę „Veclaim".

 
Więcej o: