Skuteczny sposób na kreta? Poznaj trik ogrodników i pozbądź się problemu raz na zawsze

Czy istnieje tani, a jednocześnie skuteczny sposób na kreta? Jak najbardziej! Poznaj domowe triki na pozbycie się uciążliwego lokatora z ogródka. Są banalnie proste, a przy tym bezpieczne dla ssaka.

Choć krety żywią się owadami, to niestety nieestetyczne kopce oraz uszkodzone rośliny, które po sobie zostawiają, sprawiają, że nie są mile widzianymi gośćmi w ogrodzie. Jak ich się pozbyć skutecznie, nie robiąc im krzywdy? Znamy doskonałe domowe sposoby

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Prosty sposób na kreta. Sprawdzony trik ogrodników 

Krety są niemal całkowicie ślepe, ale mają doskonale wyostrzony słuch i węch. Chcąc pozbyć się ich zatem z ogrodu, warto to wykorzystać. W tym celu przyda się pusta butelka lub puszka i metalowy drąg. Wystarczy wbić go w ziemię, a najlepiej w krecią norę bądź korytarz i na powierzchnię nałożyć pustą puszkę. Podczas powiewu wiatru zacznie ona się obijać o drąg, emitując dźwięk i wibracje nieprzyjemne dla kreta. Z pewnością ucieknie zatem w popłochu. 

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Domowe sposoby, które warto znać 

Doskonałym odstraszaczem będą również... ludzkie włosy. Zebrane ze szczotki włosy, uformowane w kulkę, wystarczy wrzucić do kreciej nory i zasypać. Ten zapach powinien je przepędzić z ogrodu na dobre. Świetnie sprawdzi się też kulka z psiej lub kociej sierści. 

Domowe sposoby na kreta. Tych roślin nie powinno zabraknąć w ogrodzie

Włosy czy sierść to niejedyny zapach, za którym krety nie przepadają. Zalicza się do nich aromaty niektórych roślin. Właśnie dlatego chcąc zminimalizować ryzyko pojawienia się kreta w ogrodzie, powinniśmy w nim zasadzić: czarny bez, bazylię, komosę, czosnek czy narcyzy. Gdy tylko wyczuje którąś z nich, mały ssak na pewno będzie wolał zmienić miejsce żerowania. 

Więcej o: